Просила перевезти пораненого сина, а шахрай взяв майже 70 тисяч і зник: що сказав суд

Просила перевезти пораненого сина, а шахрай взяв майже 70 тисяч і зник: що сказав суд

Новий знайомий назвався волонтером та пообіцяв жінці перевезти її сина, тяжкопораненого військового, із медзакладу Харкова. Жінка повірила, перекинула на картку гроші — майже 70 тисяч, а чоловік вимкнув телефон і пропав. Його звинуватили в шахрайстві

 Вирок чоловіку, який назвався волонтером та пообіцяв новій знайомій перевезти пораненого сина, натоміть забрав гроші та надурив жінку, проголосив Гусятинський райсуд.

У поліції радять перевіряти інформацію та переказувати кошти лише тоді, коли ви на 100% впевнені у волонтерській організації чи людям, які їх представляють.

Отримав контузії під час служби

Як вдалось дізнатись, чоловіка, якого звинуватили в шахрайстві, звуть Василем С, він уродженець с. Новосілка колишнього Бучацького району, а проживає в Тернополі. Його жертву, маму пораненого військового, — Оксаною. Вони наприкінці лютого 2023-го познайомились у соцмережах. Коли новий знайомий прийшов до Оксани в перукарню, де вона працює, жінка поділилась, що її важкохворий син перебуває у лікувальному закладі м. Харкова. Він отримав травми, контузії, під час служби. І, аби йому надали кваліфіковану допомогу, сина потрібно перевезти до Івано-Франківська. Василь, вислухавши прохання знайомої, запевнив її, що він волонтер і сина перевезе.

Відео дня

15 березня жінка передала йому першу частину суми у 30 тис грн. За кілька днів перекинула на картку ще певну суму, потім знову й знову. Загалом 69 700 гривень. Справа не рухалась, й Оксана зателефонувала Василеві, потім знову і знову, але на дзвінки той не відповідав.

— Зазначені обставини встановлені органом досудового розслідування і не оспорюються учасниками судового провадження, — йдеться у матеріалах справи.  

Справу у Гусятинському суді розглядали за спрощеною процедурою, а потерпіла подала суду письмову заяву-згоду на це. Обвинувачений теж подав заяву, де беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, згоден зі встановленими досудовим розслідуванням обставинами, згоден з розглядом обвинувального акту у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

Вину визнав, але чи повернув кошти?

Цивільний позов потерпіла не заявляла. Як повідомив «20 хвилин» адвокат обвинуваченого Павло Печінка, їм невідомо, відшкодував «волонтер» мамі пораненого бійця кошти чи ні.

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України та призначити йому покарання у виді двох років обмеження волі, — таким був вирок Гусятинського райсуду. — Згідно ст. 75 КК України, звільнити від відбування призначеного йому за цим вироком покарання, якщо він протягом одного року не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов`язки.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Гусятинський районний суд протягом тридцяти діб з дня його проголошення, а засудженим — в той же строк з часу отримання копії вироку.

Аби не стати жертвою шахраїв та псевдоволонтерів, у поліції радять довіряти лише перевіреним джерелам інформації та надавати будь-яку допомогу, зокрема й фінансову, лише якщо ви на 100% впевнені у волонтері чи організації.

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 190. Шахрайство

Ч. 1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) — карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
 

Довідка

Вирок в Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/115202622

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up