П’ять років тюрми, бо покинув військову частину. Хоча провини у суді не визнав: подробиці

П’ять років тюрми, бо покинув військову частину. Хоча провини у суді не визнав: подробиці

Чоловік у суді пояснив, що проходив службу у військовій частині від 2015 до 2020 рр., в подальшому був знову мобілізований. А з червня 2022 року до січня 2023-го перебував вдома, бо за наказом командира покинув військову частину. А що каже керівництво частини?

Тернопільський міськрайонний суд відправив на п’ять років за грати чоловіка, якого звинуватили у самовільному залишенні військової частини. Він провини не визнав і кивав в бік командира, а що сказало керівництво?

Є й судимість за крадіжку

Як дізнались «20 хвилин», чоловік з Рівненщини, але вже ніс службу у частині на Тернопільщині протягом п’яти років. А, коли звільнився, встиг накриміналити — його засудили за крадіжку, призначивши умовний термін покарання. Беручи до уваги те, що самовільно покинув частину він під час іспитового строку, невідбуте покарання приєднали до нового.

— Старший солдат військової служби за призовом під час мобілізації, будучи військовослужбовцем військової частини, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в умовах воєнного стану, з метою тимчасового ухилення від військової служби, вчасно на службу до військової частини без поважних причин 30 червня 2022 року не з`явився та в подальшому, проводячи час на власний розсуд, 4 січня 2023 року прибув до військової частини, — йдеться в обвинувальному акті.

Відео дня

Чоловікові інкримінували скоєння злочину за ч. 5 ст. 407 Кримінального кодексу України. Йдеться про самовільне залишення військової частини. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав та суду пояснив, що він проходив службу у військовій частині з 2015 року по 2020 рік, а потім був знову мобілізований. В період часу з 30 червня 2022 року по 4 січня 2023 року він перебував за місцем проживання, оскільки за наказом командира він покинув військову частину та був виведений за територію цієї частини.

В. о. командира запасної батареї частини, який був свідком у суді, запевнив: те, що старший солдат залишив частину йому стало відомо від командира взводу. Він також повідомив, що жодних рапортів про причини відсутності солдат не подавав. Крім цього, зазначив, що обвинувачений під час несення служби часто вживав алкогольні напої.

Цю ж інформацію підтвердив і командир взводу. А ще один свідок-військовий зазначив, що обвинувачений не раз притягувався до дисциплінарної відповідальності за вживання алкогольних напоїв.

Додали невідбутий строк

У частині провели службове розслідування, а матеріали направили до ДБР.

— Визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років, — таким був вирок суду.

За сукупністю вироків, до призначеного покарання рівнянину приєднали  частину невідбутого покарання за вироком Сарненського районного суду Рівненської області від 27 вересня 2021 року у виді одного місяця позбавлення волі та призначили остаточне покарання у виді п`яти років і одного місяця позбавлення волі. Чоловікові зарахують у відбутий строк термін з 4 січня 2023 року, відколи він за рішення суду перебував під вартою — такою йому обрали міру запобіжного заходу.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а особою, яка перебуває під вартою з моменту вручення їй копії судового рішення.

 

Юридична довідка

Стаття 407. Самовільне залишення військової частини або місця служби

5. Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин, вчинені в бойовій обстановці, а так само ті самі дії тривалістю понад три доби, вчинені в умовах воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

 

Довідка

Вирок в Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/113636779

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (52)
 • Lana Stor

  5 років тюрми бо на смерть не пішов а влада на м'ясо не віддала !
 • Одарка Одарка

  Та ліпши у тюрмі чим на
  Війні звіти вийде живим а звійни неповерниться
 • Костя М.

  Люди хочуть жити, вижити. Хіба можна їх звинувачувати, бо вони просто народились не в тій країні?
 • Ліля Ціхоцька

  Зато депутатам можна покидати скільки захочуть.

keyboard_arrow_up