Результати обшуків у ТЦК: майже 2 млн в гривнях, 82 тисячі євро і 96 тисяч доларів

Результати обшуків у ТЦК: майже 2 млн в гривнях, 82 тисячі євро і 96 тисяч доларів
  • Службовцям ТЦК з Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, повідомили про підозру, повідомили у Спецпрокуратурі.
  • «20 хвилин» отримали коментар ТЦК, а також дізнались, чому помер під час обшуків член виконавчого комітету однієї з громад на Борщівщині Володимир П. 

 

 

Корупційну схему отримання хабарів виконувачем обов'язків начальника відділу та головним спеціалістом мобілізаційного відділення районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки задокументували за процесуального керівництва Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону.

 

Відео дня

Хабар — щоб не йшов на ВЛК

— В.о. керівника підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 3 ст. 368 КК України), а його підлеглого – у зловживанні впливом (ч.3 ст.369-2 КК України), — повідомили у Спецпрокуратурі.

За даними слідства, 42-річний в.о. керівника вимагав у громадянина скретч-картки на паливо, вартістю майже 15 тисяч гривень, за «вирішення питання» про не вручення повістки його брату та не доставлення його в ТЦК та СП для проходження ВЛК.

— Водночас встановлено, що 54-річний головний спеціаліст вимагав від військовозобов’язаного 1500 доларів США та 200 літрів дизпалива, ціною 12 тисяч гривень, за оновлення військово-облікових даних та проставлення коду без проходження ВЛК та прибуття до ТЦК, — повідомили у Спецпрокуратурі.

 

Заробляли в місяць до 150 тис доларів 

У ході 37 санкціонованих обшуків вилучено 1 800 000 гривень, 82 000 євро, 96 000 доларів США, чорнову документацію, паливні картки, транспортні засоби, мобільні телефони, сім-карти та інші речові докази.

Наразі спецпрокурори скерували до суду клопотання про обрання для військових міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Перевіряється причетність до злочину інших осіб.

Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції у Тернопільській області за оперативного супроводу управління карного розшуку та за сприяння спецпризначенців КОРД.

 

Деякі деталі справи повідомив очільник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко. 

— Заради показників та прибутків посадовці створювали штучні перешкоди в отриманні документів для осіб, які мали законне право на відстрочку, мобілізовували їх, а згодом за визначену суму звільняли з військової служби, — повідомив Сергій Зюбаненко. — Ціна питання коливалася від 1000 до 15 тисяч доларів США. Усе залежало від того, що потрібно було вирішити. Для друзів та родичів посадовці робили знижки.

Допомагали ділкам й цивільні особи, а також представники з органів влади, каже очільник поліції.

— Повірте, їхня черга відповісти перед законом також прийде, а що ж стосується даного кримінального провадження, то це ще не кінець — будуть нові фігуранти та підозри, — зазначив Сергій Зюбаненко у дописі на власній сторінці у Фейсбук.  

«Кожна послуга, яку «надавали посадовці», мала свою ціну. Сума коливалася від тисячі до 15 тисяч доларів, — розповів начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко. — За оновлення військових даних із проставленням відповідного штрихкоду в тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, а також з перспективою уникнути мобілізації хотіли до 2000 доларів».

Від 5000 до 15 000 тисяч доларів «коштував» вплив на членів ВЛК з метою списання з військової служби, а також за допомогу у переведенні з бойових частин в тилові з перспективою звільнення з війська. У ході досудового розслідування працівники поліції встановили, що організатору незаконних заробітків допомагали п'ятеро спільників.

Сергій Зюбаненко повідомив, що фігуранти створювали штучні перешкоди в отриманні документів для осіб, які мали законне право на відстрочку, а також мобілізовували їх з метою підняття показника ефективності роботи. Надалі таких осіб за гроші звільняли з військової служби. Наразі працівники карного розшуку встановили, що фігуранти «допомогли» майже 150 особам.

Вирішується питання про повідомлення підозр організатору та п'ятьом спільникам ще й за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України в складі організованої злочинної групи.

 

Що кажуть у ТЦК?

«20 хвилин» отримали коментар ТЦК. Що кажуть про колег, яких запідозрили в хабарництві? 

— Керівництво Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки продовжує системно протидіяти проявам корупції та хабарництва у своїх підпорядкованих підрозділах та очищатися від осіб які, своїми діями дискредитують ЗСУ, — повідомили «20 хвилин» у пресслужбі Тернопільського ТЦК та СП. — За результатами спільної роботи з Національною поліцією України було задокументовано факти неправомірної діяльності військовослужбовців одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. 
Керівництво та особовий склад Тернопільського обласного територіального центру комплектування, запевняють у пресслужбі, всебічно сприятимуть проведенню слідства. 
— Ми розраховуємо на належну правову оцінку скоєного та невідворотність покарання винних, — зазначили у ТЦК та СП. — З метою запобігання виникнення таких випадків, просимо громадян повідомляти про подібні факти та негайно звертатися до правоохоронних органів. Застерігаємо громадян, що за пропозицію чи обіцянку службовим особам ТЦК щодо надання неправомірної вигоди передбачено кримінальну відповідальність, згідно з чинним законодавством України. 
У ТЦК також наголосили, що завдання по мобілізації зірвані не будуть, усі ТЦК та СП працюють в штатному режимі.

 

Хто помер під час обшуків? 

Як стало відомо «20 хвилин», під час обшуків у Борщеві помер чоловік. Журналісти звернулись за коментарем щодо цього до Спецпрокуратури і поліції. 

— Під час санкціонованих обшуків у корупційній справі, пов’язаній із ТЦК, у помешканні ймовірно причетного до злочину цивільного громадянина, правоохоронці знайшли його мертвим, — повідомила «20 хвилин» речниця Спецпрокуратури Юлія Шевченко.  

За попередніми даними, причиною смерті 57-річного жителя Чортківського району стала ішемічна хвороба серця. На цей час його тіло скеровано на експертизу, зазначила речниця. 

— За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження, процесуальне керівництво у якому здійснюватиме окружна прокуратура, — повідомила Юлія Шевченко. 

Як дізнались «20 хвилин» від власних джерел, йдеться про члена виконавчого комітету однієї з громад на Борщівщині Володимира П. Його дружина — є депутаткою сільської ради. 

Як розповіли ті, хто добре знали чоловіка, він завжди був людиною з великим серцем, відкритою душею та щирістю у вчинках. 

 

Довідково: санкція статті передбачає від 5 до 10 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

Читайте також: 

Під час обшуків у працівників ТЦК в Борщеві помер чоловік

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (41)
  • За крадіжку консерви з магазину - 8років (військовий стан), а за н-ні мільйони - буде застава і не більше, бо в фігурантів давно на руках зроблені УБД...(пом'якшення)
  • Читач90
    І ,як завжди ,захід країні "перший"(((
  • Zoranui zoranui
    Йдіть ше дані обновляйте ;)))
  • Wolodymir Gryvas
    Блять, то певно надал піде на роботу  в тцк шоб  більше заробити

keyboard_arrow_up