Телефонний дзвінок пролунав у квартирі потерпілих 16 лютого близько 17 години. Співрозмовник представився працівником поліції і повідомив чоловіку, що його син вчинив ДТП і тепер йому загрожує кримінал. Проте одразу заспокоїв, мовляв закрити справу можна, однак слід заплатити. Ціна вирішення проблеми – 23 тисячі гривень. Батько перелякався і погодився платити.
Шахрай наказав залишити пакунок з грошима в смітнику поблизу одного з банків у Чорткові. Переляканий родич поспішив виконати всі умови. І лише повертаючись додому, все ж додумався зателефонувати сину. Далі вже довелося телефонувати в поліцію та розповідати про шахрайство. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.
Читайте також: Псевдопрацівники банку знову обдурили тернополян. Майже 100 000 гривень позбулися краяни повіривши псевдобанкірам. Одна із заявників розповіла про шахрайську схему за допомогою якої зловмисники спустошили її картковий рахунок. До краянки зателефонував невідомий та представився співробітником фінансової установи. Чоловік повідомив, що банківський рахунок власниці заблоковано, й аби його активувати необхідно уточнити персональну інформацію. Незнайомець увійшов у довіру та дізнався всі необхідні дані для вчинення протиправного. 25-річна тернополянка зрозуміла, що стала черговою жертвою зловмисників, коли перевірила баланс свого електронного гаманця. Заощадження потерпілої у розмірі 6300 гривень зникли. За допомогою вона звернулась до правоохоронців.
Ще один тернополянин позбувся 53 000 гривень, аферисти без труднощів привласнили кошти, знявши за допомогою терміналу.
За аналогічною схемою потерпіло ще двоє жителів Тернопільщини. Псевдопрацівники банку ошукали мешканця Борщівського району на 20100 гривень, кременчанина на 16165 гривень.
Читайте також: Затримали "кур'єра", який допомагав шахраям видурювати гроші у тернополян
Працівники поліції вже неодноразово застерігали краян від подібних афер. Найпростіше правило – перевірити почуту телефоном інформацію. Не впадайте у паніку, не поспішайте виконувати умови аферистів, а навпаки - випитуйте якомога більше про неприємні обставини, в які потрапив родич, попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати ім’я вашого рідного і відповісти на запитання особистого характеру. Наймовірніше, з вами не захочуть більше спілкуватися.
Розкажіть своїм близьким, батькам, бабусям, дідусям, які самотньо проживають, про такий вид шахрайств. Застережіть їх не довіряти незнайомцям, повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Сергій Моткалюк