Шахрайська схема, жертвами якої стали потерпілі, банальна: дзвінок або смс-повідомлення начебто з банку, чи служби безпеки фінустанови, залякування втратою грошей, заволодіння інформацією про банківський рахунок та паролями, що надходять на телефон, і, як наслідок,– втрата коштів.
До співробітників територіальних підрозділів поліції із заявами про те, що з їхніх банківських карток невідомі особи викрали гроші, звернулися четверо людей. Житель Чорткова втратив три тисячі гривень, шумчанин - майже сім тисяч, приблизно стільки ж - житель одного з сіл Теребовлянського району, а найбільших втрат зазнав тернополянин - понад шістнадцять тисяч гривень.
Потерпілих налякали тим, що начебто з їхніх карток намагаються викрасти гроші, аби цього не сталося, просили назвати паролі, що надходили їм на телефони. Усі четверо зробили все, як казали «співробітники служби охорони банку», і тим самим допомогли шахраям ошукати себе.
Відомості за даними фактами внесено до ЄРДР і кваліфіковано частиною 1 статті 190 ККУ. Проводяться оперативні заходи, повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Декілька корисних застережень як розпізнати шахрая та не потрапити на гачок
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 20 вересня 2023
Читати номер