Шахрай оформив кредит через дублікат сім-картки. Як працювала схема?

Шахрай оформив кредит через дублікат сім-картки. Як працювала схема?

22 тисячі гривень привласнили невідомі особи вчинивши аферу пов’язану з мобільним телефоном.

36-річна жінка звернулась за допомогою до правоохоронців і розповіла, що її сім-карточка заблокована, а з кредитного рахунку зникло 22 000 гривень.

За попередньою інформацією, аферисти привласнили кошти, зробивши дублікат сім-карточки, змінили пароль до кредитки й це допомогло їм без труднощів зняти гроші, повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Як діяла схема

Суть афери заключається в тому що зловмисники відновлюють або замінюють карту дистанційно, без відома власника. Шахрай просто звертається до мобільного оператора з повідомленням про крадіжку телефону і проханням відновити сім-карту.

Відео дня

Для цього необхідно відповісти на ідентифікаційне питання про останні дзвінки. Щоб знати номери, зловмисник може сам кілька разів набрати жертву та змусити її перетелефонувати. 

Найпопулярніші – це випадки блокування і перевипуску сім-карт. 

Підробивши сімку, шахраї реєструються в мобільному додатку банку. Як тільки вони отримують доступ до рахунку жертви, відразу переказують гроші на свої рахунки інших банків. Банк надсилає одноразові паролі та смс-повідомлення про операції вже на новий фінансовий номер, який зареєстрував шахрай.

Аби вберегти себе від такого роду махінацій найкраще здійснити реєстрацію мобільного номера. Чим точніше ідентифікують особу, якій належить сім-карта, тим менший ризик. Є два варіанти: перехід на «контракт» або прив'язка свого pre-paid номера до паспорта.

Щоб здійснити заміну сім-карти, необхідно переконатися, що вона дійсно належить абоненту, який звернувся у відділення оператора зв’язку. Контрактні абоненти показують паспорт, а незареєстровані pre-paid абоненти, проходять багатокрокову процедуру ідентифікації. Для цього користувач повинен назвати секретне слово, встановлене абонентом, два номери, на які він дзвонить найчастіше, серійний номер sim-карти інші додаткові питання.

Також ви можете уточнити інформацію у вашого оператора про можливу послугу: блокування самостійної заміни вашої SIM-картки сторонніми особами. Саме завдяки цьому громадяни можуть якнайкраще убезпечити свої кошти від рук невідомих осіб.

Як уберегтися від аферистів

Правоохоронці наголошують, що такий вид злочину не загрожує абонентам, які мають контракти з мобільними операторами. Адже усі операційні послуги по їхніх рахунках здійснюються після підтвердження особи. 

Натомість більшість громадян користуються мобільним зв’язком анонімно, тож працівники телекомунікаційних компаній не можуть точно встановити, хто звертається по дублікат SIM-карти. 

Але вихід зі ситуації є, адже у різних операторів є можливість зареєструвати свої особисті дані та прив'язати SIM-карту до паспорту й отримати додатковий захист на випадок непередбачуваних ситуацій.

Також ви можете уточнити інформацію у вашого оператора про можливу послугу: блокування самостійної заміни вашої SIM-картки сторонніми особами. Саме завдяки цьому громадяни можуть якнайкраще убезпечити свої кошти від рук невідомих осіб, зазначають правоохоронці.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Дарья Бондарь

    Більше про послуги мікрофінансових компаній ви можете прочитати на сайті https://teletype.in/@businessua/SX4c6XUi7Pp Також ознайомитесь з рейтингом вигідних мікропозик для будь-яких соціальних груп

keyboard_arrow_up