Слідство у справі піраміди HELIX, де ошукали тисячі людей на мільйони гривень, знову «зависло». Навіть попри анонси наприкінці минулого року, що воно може відновитись, зараз все стоїть на місці. Слідчі й далі чекають на відповідь з Великобританії, яка ніяк не надійде. А без неї продовжити розслідування гучної справи – неможливо.
А відповідь так і не надходить.
Нагадаємо, слідство у справі Helix призупинили у зв’язку з виконанням запиту у рамках міжнародного співробітництва. Поліція надіслала запит про міжнародну правову допомогу правоохоронним органам Сполученого королівства Великобританії та Північної Ірландії - для отримання інформації про іноземну компанію ««Helix Capital Investments Ltd», яка, зі слів підозрюваних, залучала кошти інвесторів. Лише після отримання відповіді, пояснили в поліції, можливо буде завершити слідство та скерувати справу до суду. Запити поліція надіслала ще 29 березня 2017 р. Відповіді не було. За правилами міжнародної допомоги, українські слідчі тільки через півроку могли звернутися до них з нагадуванням. Інших методів впливу немає.
Коли була призупинена справа, міру запобіжного заходу для трьох фігурантів – «батьків» HELIX, теж призупинили. То де вони зараз, як живуть і чим займаються, поцікавились журналісти.
Якщо переглянути їхні сторінки у соцмережах, всі проживають у Києві.
Богдан Воронцов очолює ГО «Міжнародний антикримінальний альянс» та днями може потрапити до складу громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції. Так-так, вам не почулось - саме «антикримінальний альянс» і громадська рада при НАЗК. Принаймні туди він висував днями свою кандидатуру.
Є й під дописом оптимістичний коментар. «Щодо помилок в житті , навіть великих, а хто їх не робив? – пише користувач Фейсбук, дані якого ми не називаємо з етичних міркувань. - Вірю , що в тебе все по новому, головне, - будь в мирі з Богом, люби ближнього та ходи в світлі, благословляю тебе іменем Господа Ісуса Христа».
Щодо інших «батьків» HELIX, тут все значно простіше.
Місцем роботи Дмитра Нагути на його власній сторінці у Фейсбук зазначена компанія CEO at 11 Group, місцем розташування якої є Вена, Австрія. А до цього він пише, що працював у Верховній раді України.
Останній допис Дмитра Нагути у Фейсбук – датований 16 травня. Інформація - недоступна, як і кілька попередніх. Або цих матеріалів не існує, або видалені власником. Дописи раніше – тема коронавірусу та обурення подіями у Санжарах. Одне з повідомлень – побажання, аби коронавірус вразив тих, хто не допускав на Батьківщину людей з Китаю.
«Найзакритіший» у соцмережах Роман Фелик. Інформації мінімум, фото – в основному минулих років. Востаннє сторінка у ФБ оновлювалась у лютому цього року. Інформації ні про роботу, ні про особисте життя майже немає. Свіжих фото – також. Архівні – на дорогих курортах, біля дорогих авто і ті, де у його руках чи на його руках – тодішня кохана жінка.
Нагадаємо, Кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), розпочате 18 січня 2016 р. за матеріалами правоохоронних органів, що діє «шахрайська схема». Певний час збирали докази злочинної діяльності, після чого 1 грудня 2016 р. були затримані підозрювані і 2 грудня їм повідомлено про підозру у вчиненні даних злочинів. 4 грудня їм було обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою із можливістю внесення застави. Дмитро Нагута мав внести 5 млн грн., Роман Фелик 2, 5, а Богдан Воронцов – 1 млн грн. Розмір застави оскаржували і після внесення зазначених судом сум на підозрюваних було покладено обов’язки, серед яких не полишати місто проживання. Для всіх трьох йшлось про Київ, адже у Дмитра Нагути там є власне житло, двоє інших надали договори оренди, повідомляв тоді слідчий.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Ирина Окунь
Nastya Khrebtak
David Starr
Ростислав Гарасимчук reply David Starr