Стала жертвою фішингу: 20-річна дівчина втратила 23000 гривень

Стала жертвою фішингу: 20-річна дівчина втратила 23000 гривень

Дівчина продавала в інтернеті сукню, але замість отримання коштів у неї зникли усі заощадження з картки.

Від шахрайських дій потерпіла жителька Тернопільського району. 20-річна заявниця розмістила на сайті оголошень публікацію про продаж сукні. До неї зателефонувала псевдопокупець та зазначила, що має намір придбати товар. Після цього вона надіслала дівчині фішингове посилання, за допомогою якого отримала конфіденційну інформацію власниці карткового рахунку. Заявниця зрозуміла, що її ошукали, коли перевірила стан рахунку. Аферистка привласнила більше 23000 гривень.

Відомості про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться розшукові заходи аби встановити осіб причетних до протиправного. Триває досудове розслідування.

Що таке фішингова атака та як не потрапити у пастку

Такий вид шахрайства називається фішингова атака – це спроба отримати особисту інформацію через інтернет оманливим шляхом. Зазвичай вона здійснюються через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які користувач відвідує. Наприклад, на електронну пошту може прийти лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.

Зловмисники в посиланні просять вказати такі дані:

• імена користувача та паролі;

• номери соціального страхування;

• номери банківських рахунків;

• PIN-коди (особисті ідентифікаційні номери);

• номери кредитних карток;

• дівоче прізвище матері;

• день народження.

Не варто відкривати посилання від незнайомих або малознайомих співрозмовників, проходити авторизацію на сторонніх сайтах, а також надавати платіжні дані. Саме таким чином на спеціально створених сайтах шахраї отримують доступ до ваших персональних даних.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up