Тернопільські оперативники викрили групу грабіжників-гастролерів: подробиці
Учасники групи розміщували в Інтернеті оголошення про надання послуг із виготовлення документів для безперешкодного виїзду за кордон чоловіків. Проте до кордону «клієнти» не доїжджали – їх грабували, відбирали гроші та документи.
Про грабіжників-гастролерів на своїй Фейсбук-сторінці розповів начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.
За його словами, раніше судимий за насильницькі злочини організатор взяв у спільники «товариша», з яким разом сидів у в’язниці. Фігуранти продумали схему заволодіння чужим майном.
Вони розміщували в Інтернеті оголошення про надання послуг із виготовлення документів для безперешкодного виїзду за кордон чоловіків. Охочі знаходилися швидко, бо фігуранти обіцяли супровід у «легальному» перетині кордону. Основна вимога – готівкова валюта та закордонний паспорт. Проте навіть до кордону «клієнти» не доїжджали – зловмисники грабували їх по дорозі, відбирали у них гроші, документи.
– Грабіжницька схема фігурантів не спрацювала в Тернополі. Тут клієнти їм попалися трохи іншого ґатунку: не ті, які шукали різні способи «втекти» від мобілізації за кордон, а довірливі волонтери, які хотіли привезти допомогу для ЗСУ. При виїзді з Тернополя транспортний засіб потерпілих заблокували нападники, почали погрожувати їм та намагалися відібрати у них 10 тисяч доларів. Чоловікам вдалося вирватися та втекти від грабіжників. Проте їхні особисті речі, які були в автівці, опинилися в грабіжників. Про пограбування потерпілі повідомили працівників поліції лише через декілька днів після злочину. Кажуть, що боялися, – розповів подробиці Сергій Зюбаненко.
На сайті поліції Тернопільської області о 16:30 повідомили, що за словами потерпілих, в Телеграм-каналі вони знайшли оголошення про офіційне виготовлення документів для безперешкодного перетину кордону. З ними зв'язалися представники фірми й запевнили, що розв'яжуть усі питання безпосередньо на кордоні. Тому не потрібно робити жодних документів, а мати при собі готівку.
За кілька днів до потерпілих зателефонували та повідомили, коли й звідки виїзд, а також нагадали, аби ті мали із собою готівку й закордонні паспорти. Водій очікував на клієнтів у Тернополі. Проте виїхати з міста чоловіки не встигли. При виїзді з обласного центру їхній транспортний засіб заблокували невідомі. Жителям Чортківщини вдалося вибігти з автівки та втекти. Проте речі, які знаходилися в багажнику, забрали нападники.
Працівники управління карного розшуку спільно зі слідчими, кіберполіцейськими та представниками кримінального аналізу під процесуальним керівництвом обласної прокуратури встановили осіб, причетних до злочину, а також їхнє місцеперебування. Нападники – уродженці Дніпра і Чернігівської області. Організатор уже відбував покарання за вбивство, розбої та викрадення автівок, а його спільник за наркозлочини. Під час обшуків у них вилучили крадені речі, а також набої до зброї.
Фігурантам повідомили про підозру відповідно до частини 2 статті 15 частини 4 статті 186 (закінчений замах на відкрите викрадення чужого майна (грабіж) з погрозою застосування насильства) та частини 4 статті 186 України (відкрите викрадення чужого майна, вчиненому повторно, в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.
Підозрюваним обрали запобіжні заходи – тримання під вартою. Поліцейські наразі встановлюють осіб, які потерпіли від дій грабіжників на території інших областей України.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» писали, що депутат та спільник вимагали з військового кошти – 6000 доларів, за невідправку в зону бойових дій. Гроші мали бути оплатою за можливість проходити службу при обласному ТЦК. Чоловіків затримали під час отримання коштів.
Читайте також:
Замість гуманітарки возили за кордон ухилянтів: на Тернопільщині затримали трьох ділків
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Людмила Людмила
Брешуть більше
Іван Тлумацький