ТОП-5 небезпечних міст Тернопільської області за версією “20 хвилин”. Аналізуємо місцеві злочини

ТОП-5 небезпечних міст Тернопільської області за версією “20 хвилин”. Аналізуємо місцеві злочини
  • За рівнем злочинності Україна займає 54-те місце у світі зі 135 країн. Про це говорять дані сервісу Numbeo. У Європі за цим показником Україна опинилася на третьому місці після Білорусі та Франції.
  • Тернопільська область – на 24-му місці в Україні за кількістю зареєстрованих злочинів у минулому році. Яка їх тенденція: йде на спад чи навпаки? Які правопорушення найпоширеніші? 
  • Ми склали ТОП-5 криміногенних міст області. Дивіться наш рейтинг.
  • Авторизуйтесь, або підпишіться, і завдяки Вашій підтримці ми зможемо готувати більше цікавих матеріалів.

Протягом 2020 року на території Тернополя зареєстрували 49413 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що більше у порівнянні з 2019 роком на 5%. Такі дані містяться у довідці про результати роботи Тернопільського відділу поліції за 2020 рік.

Рівень загальної злочинності на 10 тисяч населення – 96,3 кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких та особливо тяжких – 25,5. Які міста Тернопільщини найбільш небезпечні за рівнем злочинності, читайте далі.

Загальний стан злочинності за останній рік в області

У відповідь на журналістський запит “20 хвилин” відділ комунікації Нацполіції в Тернопільській області повідомив, що збільшення злочинності спостерігається у м. Бережанах: з 41,5% у минулому році до 56,6% у поточному (у розрахунку на 10 тисяч населення). 

Відео дня

Зменшення злочинності (у розрахунку на 10 тисяч населення) є у наступних містах:

Водночас, у всіх трьох наведених районах області спостерігається збільшення кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень. Загалом по області кількість кримінальних діянь збільшилась на 2,1%.

Який стан злочинності в місті Тернополі

Довідка про результати роботи Тернопільського відділу поліції за 2020 рік інформує про позитивну тенденцію, які види злочинів пішли на спад протягом 2020 року:

Негативна тенденція: чого побільшало в місті за минулий рік?

Топ-5 злочинів у Тернополі

Ми проаналізували дані судового реєстру, що стосуються вироків у кримінальних провадженнях. Отож, п’ятьма найтиповішими кримінальними правопорушеннями, які розглядаються у міськрайонному суді за останній рік стали такі:

Який стан злочинності у районах?

Тернопільський район

За даними Нацполіції Тернопільської області, упродовж поточного року зменшилась кількість вчинених тілесних ушкоджень середньої тяжкості та легких тілесних ушкоджень, грабежів та кількість крадіжок приватного майна, у тому числі із квартир, будинків. Також зменшилась кількість хуліганств. 

Однак прослідковується збільшення кількості нанесення тяжких тілесних ушкоджень та дорожньо-транспортних пригод. 

Чортківський район

Упродовж поточного року зменшилась кількість вчинених угонів автотранспорту, дорожньо-транспортних пригод.

Однак прослідковується збільшення кількості таких злочинів, як шахрайства та крадіжки. 

Кременецький район

Упродовж поточного року зменшилась кількість вчинених тілесних ушкоджень середньої тяжкості та незаконних заволодінь транспортними засобами.

Однак є збільшення кількості таких злочинів, як легкі тілесні ушкодження, шахрайства та крадіжки. 

Найбільше – майнових злочинів 

У Тернопільській області переважають майнові злочини, серед яких: крадіжки та шахрайства, - повідомляє відділ комунікації Нацполіції області. 

Топ-5 небезпечних міст Тернопільщини

Можемо підсумувати, найбільш криміногенними містами у Тернопільській області, за даними Нацполіції області, у наступній послідовності є такі:

З власних джерел нам вдалося довідатися, що Теребовлю також можна включити у список ТОП-5 злочинних міст області, оскільки місто – проїзне, розташоване неподалік обласного центру на трасі «Тернопіль-Чернівці». Його вигідне для злочинців місцезнаходження сприяє вчиненню кримінальних правопорушень. Тож додаємо його до цього рейтингу.

Дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) області

Як передає Управління патрульної поліції в Тернопільській області, поширеними видами автопригод залишається зіткнення – 50%, наїзд на транспортний засіб, що стоїть – 18%, наїзд на перешкоду – 16,5%, наїзд на пішохода – 7,5%; перекидання транспортного засобу – 4,5%, що загалом складає понад 95% від усіх дорожньо-транспортних пригод.

Найбільше люди гинуть при наступних видах автопригод: 

- наїзд на пішохода 24 особи (37%);

- зіткнення 21 особа (32%);

- перекидання транспортного засобу 9 осіб (14%);

- наїзд на перешкоду 7 осіб (10%).

Відносно травматизму найбільш значущими є:

- зіткнення 343 особи (50%);

- наїзд на пішохода 157 осіб (23%);

- перекидання транспортного засобу 75 осіб (11%).

Основними причинами автопригод, які були скоєні протягом звітного періоду, є: порушення правил маневрування – 868 автопригод (35%) від усіх ДТП, а також перевищення безпечної швидкості – 495 ДТП (20%), недотримання дистанції – 324 ДТП (13%), керування транспортним засобом у нетверезому стані –243 ДТП (10%).

Протягом 2020 року на території Тернопільської області зареєстрували 407 ДТП, у яких водій перебував у нетверезому стані – склали 821 протокол про адміністративне правопорушення за статтею 130 КУпАП (керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані сп’яніння).

Про які види шахрайств застерігає поліція?

 «Ваш син в поліції за вчинене кримінальне правопорушення»,

 «події пов’язані із банківськими операціями»,

«обмін грошей на нові працівниками соціальних служб»,

«обмін грошей із старих на нові» та інші.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up