У справі побиття працівника військкомату у Кременці — п’ять кримінальних проваджень
- Стан здоров’я військового стабілізувався, і він повернувся на службу. Але, як повідомили власні джерела «20 хвилин», службу несе без зброї. Він також заробив одну кримінальну справу.
- Підозрюваний, якого поліція брала штурмом, зараз в ізоляторі тимчасового тримання. Йому суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
У рамках резонансної справи побиття працівника військкомату у Кременці, яке сталось наприкінці серпня 2023 року, — порушили аж п’ять кримінальних проваджень. Чотири з них щодо нападника, ще одну розслідують щодо самого військового. Про це повідомив речник Головного управління Нацполіції в області Сергій Крета.
Два місяці за гратами
Нападника відправили на два місяці за грати без права внесення застави, — таку міру запобіжного заходу йому обрав суд.
Нагадаємо, 21 серпня у Кременці працівнику військкомату розбили голову і забрали автомат. Нападника поліція брала штурмом.
— За попередніми даними, між потерпілим та підозрюваним виник конфлікт, який переріс у бійку, повідомляли тоді у поліції. — Коли військовослужбовець знепритомнів, зловмисник відібрав у нього автомат, бронежилет та втік у невідомому напрямку.
Фігурант — раніше неодноразово судимий за насильницькі злочини 42-річний житель Кременця, розповів очільник поліції Тернопільщини Сергій Зюбаненко. У бронежилеті і з викраденою зброєю нападник розгулював містом, а потім заховався у будинку, де побив співмешканку та двох її малолітніх дітей.
Цю інформацію також підтвердили місцеві мешканці, повідомивши, що чоловіка звуть Павлом.
Травмованого військового одразу доправили до реанімації, його стан був тяжким.
Правоохоронці вилучили у нападника автомат, бронежилет та інші речі потерпілого.
Тоді Павлові інкримінували ч. 3 ст. 262 Кримінального кодексу України — заволодіння вогнепальною зброєю шляхом розбою.А тепер, як з’ясували «20 хвилин», щодо нього розслідують чотири кримінальних провадження. А загалом у цій справі їх аж п’ять. .
Під криміналом і військовий
Окрім незаконного заволодіння зброєю, чоловікові інкримінують ст. 167 ККУ — розбійний напад, ч. 4 ст. 185 ККУ — крадіжка, скоєна у час воєнного стану. А також за ст.. 125 ККУ — завдання тілесних ушкоджень співмешканці та її малій дитині. Чи були в них травми легкі чи середньої тяжкості, чи тяжкі — відповідь на це питання мають дати невдовзі експерти, повідомив речник поліції Сергій Крета.
За інформацією власних джерел в правоохоронних органів, Павло бив жінку так, аби слідів не було помітно. Товк прикладом по спині і плечам. Прикладався й кулаками.
Павло зараз в ізоляторі тимчасового тримання. Вчора, 20 вересня, йому оголосили останню підозру.
— І ще триває розслідування кримінального провадження щодо військового потерпілого, — за залишення місця несення служби, — повідомив Сергій Крета. — Також у військовій частині проводять службове розслідування щодо самого інциденту. Про результати поки що поліцію не повідомляли.
У цих справах проводили ряд експертиз, наразі немає результатів двох — товарознавчої, щодо крадіжки зброї та бронежилету, а також судмедекспертизи щодо стану здоров’я військового. Щойно результати цих експертиз нададуть слідчим Кременеччини, які розслідують ці всі справи, матеріали скерують до суду.
— Стан здоров’я потерпілого військового стабілізувався, він вже приступив до несення служби, — повідомив Сергій Крета.
Але несе службу, за інформацією «20 хвилин», без зброї.
«20 хвилин» й надалі стежитимуть за розвитком подій у цій справі та повідомлятимуть про все читачів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Айра Мідя