У результаті шахрайських та злодійських дій підозрюваних старенькі втрачали від десяти до майже двохсот тисяч гривень.
Жертвами зловмисниць стали шестеро тернополян похилого віку. Стареньким лиходійки представлялися працівниками соцзабезу і розповідали про грошову реформу, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
75-річна тернополянка зустріла двох невідомих жінок на вулиці. Молодиці перестріли бабусю й почали цікавитися, чи чула вона щось про обмін грошей. Мовляв, гривні найближчим часом будуть вилучені з обігу, натомість за все потрібно буде розраховуватися євровалютою.
Дізнавшись, що пенсіонерка мешкає одна, «соціальні працівниці» просилися до квартири, аби доступно пояснити хід грошової реформи. Після таких відвідин старенька ледь живою залишилася від пережитого стресу, адже з помешкання зникли усі заощадження – понад 195 тисяч гривень.
- У ході досудового розслідування було встановлено два факти шахрайських дій та чотири крадіжки, вчинені зловмисницями,- розповідає заступник начальника відділення слідчого відділу Тернопільського відділу поліції Мирон Шеремета. – Підозрювані діяли за наперед спланованим сценарієм: одна з них залишалася розповідати жертві про так звану «грошову реформу», а інша в цей час шукала в квартирі гроші. Якщо ж не вдавалося знайти, пропонували стареньким вигідний обмін гривень на євро. Валюта ж, звісно, була сувенірною.
Від десяти до майже двохсот тисяч гривень втратили ті, хто впустив до свого помешкання «реформаторок».
- Розкривати такі злочини завжди непросто, - каже начальник сектору відділу кримінальної поліції Тернопільського відділу поліції Віктор Демчан. -- Потерпілі не могли детально описати своїх кривдниць і через свій поважний вік, і через пережитий стрес. Та й зловмисниці діяли обережно, старалися, аби їх відвідин помешкань жертв ніхто не бачив.
Проведена оперативна робота увінчалася успіхом. Розшуківцям стало відомо, що до серійних крадіжок та шахрайств причетні дві жительки Мукачева Закарпатської області, 1978 та 1990 років народження
- Зловмисницям оголошено підозри за частинами 2 та 3 статті 185 ККУ та частиною 2 статті 190 ККУ, - каже Мирон Шеремета. – На вирок суду зловмисниці чекатимуть під вартою.
Довідка
Стаття 185 Крадіжка
ч 2. Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
ч 3. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому, - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.
Стаття 190 Шахвайство
ч 2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
саша
Ігор