Чиновниця Кременецької адміністрації, яку підозрюють у корупції, вийшла під заставу і дала коментар «20 хвилин»
Адвокат заступниці голови Кременецької РДА підтвердив, що його підзахисна, яку запідозрили у корупційному діянні, вийшла під заставу. Як дізналися «20 хвилин», її через суд відсторонили від займаної посади. Ми також отримали коментар самої Алли Злочевської.
Заступниці голови Кременецької РДА Аллі Злочевській, якій оголосили підозру в отриманні неправомірної вигоди, обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Іншою ухвалою Кременецького райсуду її відсторонили від займаної посади.
Як дізнались «20 хвилин», чиновниця вже вийшла під заставу. Це підтвердив журналістам її адвокат Віталій Сідоров, а також сама фігурантка кримінального провадження.
5 тисяч доларів за перемогу у тендері
Вимагали у підприємців хабарі за перемогу у тендері: на Тернопільщині поліцейські повідомили про підозру групі посадовців, — таку інформацію поширили у поліції 26 липня 2024 року.
«Серед фігурантів — депутатка Кременецької міської ради, перший заступник міського голови, староста одного з сіл громади та директор комунального підприємства, — повідомили у поліції Тернопільщини. В одному з епізодів зловмисники наполягали на отриманні від субʼєкта господарської діяльності 5 000 доларів за перемогу в тендері. Їм загрожує до десяти років за ґратами».
— Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з колегами з УСР в Тернопільській області та слідчими районного відділу обласної поліції встановили, що 39-річна депутатка Кременецької міської ради організувала корупційну схему вимагання з підприємців грошових коштів та «подарунків» за допомогу у розв'язанні питань, що входять до її компетенції, — повідомляли у поліції. — Для реалізації злочинних планів жінка залучила кількох спільників з-поміж посадовців і підприємців місцевого рівня.
«Фігуранти, користуючись службовими повноваженнями щодо координації діяльності та контролю за роботою підприємств та організацій у місті, за винагороду у 5 000 доларів обіцяли місцевому підприємцю посприяти у перемозі в оголошеному тендері на оренду комунального майна територіальної громади — частини нежитлового приміщення, загальна площа якого складала біля 3 000 квадратних метрів, — повідомили у поліції. — За словами учасників злочинної групи, отримані кошти нібито будуть направлені до бюджету міста для його розвитку».
— Надалі члени угруповання висунули переможцю публічних закупівель умови в необхідності отримання подальших «подарунків» для безперешкодного ведення бізнесу, — повідомляли у поліції. — Серед іншого, підприємець надав зловмисникам сотні літрів пального, сертифікат на відпочинок в готельному комплексі та 160 000 грн неправомірної вигоди для прийняття позитивного рішення міськради щодо зарахування вартості проведених підприємцем ремонтних робіт в орендованому приміщенні в рахунок орендної плати.
Затримали, коли брала сертифікат
23 липня, повідомили поліцейські, депутатку міської ради затримали під час отримання чергового подарункового сертифіката вартістю 25 тис. грн. Раніше задокументовано отримання фігуранткою подарункового сертифіката на відпочинок загальною вартістю 30 000 гривень. Жінку затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області.
— На підставі зібраних доказів їй повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, — повідомили у поліції Тернопільщини. — Також трьом службовим особам органів місцевого самоврядування повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Організаторці «схеми» обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 240 тис. грн та винесено ухвалу про відсторонення її від займаної посади на час досудового розслідування.
— Для інших учасників злочинної групи вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу та відсторонення від посад, — повідомили у поліції. — Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Наразі встановлюють інших осіб, які можуть бути причетні до вимагання грошових коштів із місцевих підприємців.
Алла Злочевська — і є саме цією депутаткою VIII скликання Кременецької міської ради, про яку повідомляє поліція. Вона також, як вказано в ухвалі суду, про що дізнаємось з Реєстру судових рішень, перебуває на посаді заступника голови Кременецької районної військової адміністрації.
У Кременецькій РДА є лише одна заступниця голови. І це Алла Злочевська. На офіційному сайті райадміністрації через кілька днів після ухвали суду про відсторонення її від займаної посади, інформація про Аллу Злочевську як заступницю голови досі є на сайті.
Що каже заступниця голови?
«20 хвилин» намагались отримати коментар безпосереднього керівника фігурантки кримінальної справи — голови районної адміністрації Віталія Кудлака. Для цього і телефонували, і писали у месенджери, однак жодного разу він не відгукнувся.
А от Алла Злочевська відповіла на дзвінок журналістки та погодилась надати короткий коментар для видання — і щодо самої кримінальної справи, і щодо застави, і щодо відсторонення від займаної посади.
— Дійсно, у цій справі багато викривленої інформації, — каже Алла Злочевська. — Тікати з країни чи виїжджати я не збираюсь. Бо це єдиний спосіб висвітлити своє ім’я — іншого у мене немає. Кременчанка я не перший день, і до цього часу жодних гріхів за мною не було помічено. Щодо ширшого коментаря — на жаль, по слідству є заборона розголошувати певну інформацію. Обов’язково надам її, щойно завершать кримінальне провадження.
Алла Злочевська запевнила, що знає, кому потрібно це все «роздувати». Говорити відкрито вона, запевнила, зараз не може. Але щоб все зрозуміти, достатньо переглянути всі сесії Кременецької міськради на офіційному сайті установи.
— Так, мене відсторонили від займаної посади, так, — за мене внесли заставу і так, — я зараз не під вартою, — підтвердила «20 хвилин» Алла Злочевська.
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою
3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Довідка
Ухвала про обрання міри запобіжного заходу — https://reyestr.court.gov.ua/Review/120623048
Ухвала про накладання арешту на майно — https://reyestr.court.gov.ua/Review/120623045
Ухвала про відсторонення від займаної посади — https://reyestr.court.gov.ua/Review/120615002
Читайте також:
Чиновники з Кременця «допомагали» бізнесменам за сертифікати на відпочинок та у елітний магазин
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
N
Христина
Валентина
Вадим