У військових на Тернопільщині поліція шукала зброю, адвокат каже про переслідування. Розповідаємо деталі

У військових на Тернопільщині поліція шукала зброю, адвокат каже про переслідування. Розповідаємо деталі

Джерела «20 хвилин» повідомили редакцію, що у відомих людей з Тернопільщини, які зараз служать в ЗСУ, проводять обшуки.  Питання ми озвучили Сергію Зюбаненку під час прямого ефіру. Очільник поліції підтвердив, шукали зброю і набої. А що знайшли, читайте

«20 хвилин» отримала інформацію, що минулого тижня поліція провела серію обшуків у помешканнях чинних військовослужбовців. Джерело редакції називало прізвище відомого чоловіка, президента Федерації боксу Тернопільщини, який півтора року був заступником командиру батальйону.

Що шукали у військових?

— Вже все поліція зробила, всі злочини розкрила, вже взялись за військових?  — обурюється джерело, зазначимо, нам відомі всі дані цієї людини, проте обговорювали теми обшуків у військових вона погодилась лише за умови, якщо журналісти не оприлюднюватимуть її даних. 

Також нам надійшла інформація, що обшуки проводили і в помешканні заступника голови облради попереднього скликання Василя Д. Як з'ясувалось згодом, обшуки у пана Василя проводили, але за іншою справою. 

Відео дня

Під час прямого ефіру із очільником поліції Тернопільщини Сергієм Зюбаненком журналістка «20 хвилин» поцікавилась, чи інформація нашого джерела відповідає дійсності, чиї помешкання обшуковувала поліція, чому і чи щось виявили? 

Обшуки у 13 військових

 Чи вилучили щось у цих людей під час обшуків, уточнила журналістка. 

Очільник поліції зазначив, що ми назвали двох осіб, а обшуки були в той час у тринадцяти. І вони продовжуватимуться. 

В Тернопільській області, як і в інших, є хвороба, і вона вірусна: перед подіями а-ля вибори у нас починаються певні рухи, каже очільник поліції. 

Редакція також отримала копії протоколів обшуків у міській квартирі та будинку у передмісті Тернополя заступника командира батальйону Є. С. Ми не можемо їх оприлюднити, але, якщо коротко, там «нічого не виявлено». Це ж підтвердила родичка військовослужбовця, яка також є адвокаткою. Вона повідомила, що в помешканні її родича є чимало зброї, але вся вона зареєстрована. І   

Що буде зі зброєю — зокрема й нелегальною, якої під час війни і після перемоги буде чимало, — це питання теж задали Сергію Зюбаненку. 

Карабін, гранати і набої

Правоохоронці краю не лише вилучають зброю, а й проводять оперативні закупівлі, — і питання незаконного обігу зброї та боєприпасів — у трійці серед найприорітетніших завдань для поліції, зазначив Сергій Зюбаненко. 

Що виявили під час обшуків у 13-ти осіб, згодом журналістам «20 хвилин» повідомили у поліції. 

Чоловіка затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Речові докази направлено на експертизу, зазначив речник поліції.

У межах кримінального провадження оперативники УСР та слідчі будуть встановлювати канали походження зброї та можливі шляхи її збуту, наголосили у поліції. 

 

Коментар

«Ми вважаємо, що це початок переслідування владою військовослужбовців»

Олена СТЕПАНОВА, адвокат:

— Я є адвокатом Євгена С. І була присутня на обшуку. Та була ознайомлена з ухвалою суду. На жаль, поки що мені не вдалося добитись можливості ознайомитись із клопотанням слідчого про необхідність проведення обшуку. Однак з ухвали суду вбачається, що слідчий вважає, що військовослужбовці ЗСУ не Батьківщину захищають, а «систематично перемішують» вогнепальну зброю на територію Тернопільської області. Ми вважаємо, що це початок переслідування владою військовослужбовців. Бо ті, хто був на нулю, як ніхто знають і розуміють, що відбувається і з забезпеченням військ, і з лікуванням та реабілітацією військових. Можна багато зараз розповідати, але всьому свій час. При обшуку у Євгена нічого із заборонених предметів не виявлено і не вилучено.

Від себе хочу пообіцяти тим, хто так чи інакше задіяний у цих брудних оборудках проти військових, що цього просто так без реагування не залишу — і винні в порушенні конституційних прав громадян України, а тим більше військовослужбовців, будуть притягнуті до відповідальності. 

Від редакції

Коли матеріал готувався до друку, редакції стало відомо, що Євген С. звільнений в запас. 


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Petro Skarzhynskyi

  Зброї на руках повно. За півтора року я бачив у себе в таксі все - від патронів до гранат. А чув від військових ще більше.
  Найбільше вони хочуть привезти трофейний пістолет. Але пістолети має лиш офіцерський склад москальні. Тому трофей рідкісний...
  А уявіть, що колись ця зброя і буде десь використана... це жах. Тут я на стороні поліції...
 • tiger five

  Рафік ні ф чьом не віноват
 • Одарка Одарка

  Уже добираються до
  Воїнів а до депутатів нехочити подивитися що у них є дома у кожного і то забрати
  А той солдат воює то що ви ще хочити від него він сьогодні жеве а завтра його немє
  Підіть на його місце
  Дорогі фезбушникі
  Нехочити і будети мати то що має той простий солдат

  Alexandr Sasha reply Одарка Одарка

  Одарка Одарка звідки ?🤣🤣🤣🤣 В країні війна вбито 270тис непотрібну де їхня вся зброя вбитих як ви думаєте чи може хтось собі трофей до дому привезти ? 🤦‍♂️

  Одарка Одарка reply Одарка Одарка

  Alexandr Sasha відки у нього зброя як нестає зброї на війні то звітки у простої людини зброя
  А у алігархівдепутатів мажорів немає нелегальної зброї
  Чипляються до цих простих людей

  Alexandr Sasha reply Одарка Одарка

  Одарка Одарка якщо зброя не легальна то закону ніхто не відміняв.

keyboard_arrow_up