У ЗСУ відреагували на чутки про нібито мобілізацію заброньованих

У ЗСУ відреагували на чутки про нібито мобілізацію заброньованих

У мережі поскаржилися на затримання працівниками ТЦК заброньованих українців. У ЗСУ відреагували на чутки про нібито мобілізацію осіб з «бронню».

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Сухопутні війська ЗСУ в Telegram.

Днями народний депутат, член парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко у соцмережах повідомив, що нібито деякі військовозобов’язані, які мають бронювання та підтвердження у паперовому вигляді, були затримані та доставлені у ТЦК. Згодом деякі з них були відвезені у військову частину, а вже після з’ясування обставин знову повернуті до ТЦК.

За його словами, такі випадки зафіксували у Закарпатській, Харківській областях та Одесі.

Відео дня

На тлі цих заяв Сухопутні війська звернулися до заброньованих та керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних. Військові нагадали, що бронювання здійснюється згідно з постановою.

— У зв’язку з поширенням маніпулятивної інформації щодо мобілізації заброньованих працівників звертаємось до керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, а також до заброньованих працівників, — йдеться у зверненні Сухопутних військ.

Згідно з частиною 3 статті 25 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, що здійснюють бронювання військовозобов’язаних, зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним, які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються.

Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 (в редакції постанови КМУ від 22 листопада 2024 р. №1332). 

Відповідно до постанови, після формування та підписання списку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється автоматично.

Бронювання, які були оформлені без використання засобів Порталу Дія, не з’являються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів автоматично.

В такому разі для зарахування військовозобовязаного на спеціальний військовий облік органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, подають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку, повідомлення про бронювання.

Звертаємо Вашу увагу, що без наявності повідомлення про бронювання ТЦК та СП немає підстав для внесення даних про бронювання в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

У разі відсутності інформації про бронювання працівника в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідальним особам органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому заброньований військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.

Бронювання від мобілізації

Як зазначає РБК-Україна, восени 2024 року в Україні змінили процес та деякі умови бронювання працівників від мобілізації. Уряд провів аудит підприємств зі статусом критичних, яким дозволено бронювати працівників.

Так, для всіх підприємств діятиме перехідний період до 28 лютого 2025 року щодо бронювання працівників. Компанії повинні переоформити бронювання за новини правилами.

Відтепер бронювання буде здійснюватися лише через «Дію». Одним з критеріїв є середній рівень зарплати, який повинен бути не менше 2,5 мінімальних зарплат, тобто мінімум 20 тисяч гривень.

 

Читайте також:

Чи планують в Україні знижувати мобілізаційний вік: у Раді дали відповідь

З 1 грудня бронювання працівників знову стане доступним через Дію: нові правила, умови та інструкція

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up