Увірвався до квартири, розмахував ножем і кричав: «Де гроші?», а потім поранив товариша

Увірвався до квартири, розмахував ножем і кричав: «Де гроші?», а потім поранив товариша

Олегові 36 років, і його у жовтні засудили за крадіжку — чотири роки замінили умовним терміном. Зараз його обвинуватили в розбої, і суд приєднав невідбутий термін за крадіжку, відправивши надовго чоловіка за грати.  То чи буде апеляція, з’ясовували «20 хвилин»

Тернопільський міськрайсуд проголосив вирок тернополянину, який увірвався до квартири знайомого, де в той час із мамою було двоє дітей. І на очах малих, розмахуючи ножем, кричав: «Де гроші?».

Бив ножем на очах в дітей

Товариш підвівся і взяв в руки купюри, понад три тисячі гривень, що лежали на кріслі. Олег рубонув ножем, поранивши в ногу товариша на очах у дітей.

Це друга судимість чоловіка за два місяці. У жовтні 2023 року той же суд покарав чоловіка за крадіжку грошей із картки співмешканки. Тоді суд, призначивши покарання у вигляді 4 років тюрми, замінив цей строк умовним терміном. Зараз до розбою приплюсували й невідбуте покарання за крадіжку.

Відео дня

— 18 листопада 2021 року близько 19 год. 30 хв. в обвинуваченого виник злочинний умисел, спрямований на напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров`я потерпілого, реалізовуючи який він, застосовуючи до потерпілого насильство, наніс один удар ножем в область ноги, відкрито викравши із руки даного потерпілого грошові кошти в сумі 3 150 грн., після чого із викраденим майном з місця вчинення даного кримінального правопорушення втік, — йдеться в обвинувальному акті.

Допитаний у суді Олег всю провину визнав, як і те, що того вечора напав на товариша та поранив його ножем.

Поранений чоловік у суді пригадав як сиділи у вітальні, у кімнаті були двоє дітей. У двері постукали. Він відчинив, в цей момент у коридор, відштовхнувши господаря, увірвався товариш. Він кричав: «Де гроші?». Господар узяв в руки кошти, що лежали на кріслі — ними мав розрахуватись за оренду квартири.

Ніж не є холодною зброєю

Згодом судмедекспертиза показала, що ніж, яким розмахував Олег і поранив товариша, є складним кишеньковим ножем господарсько-побутового призначення і до холодної зброї не відноситься. Експерти також показали, що за ступенем тяжкості рана потерпілого належить до легкого тілесного ушкодження з короткочасним розладом здоров`я. Дії Олега кваліфікували за ч.1 ст.187 КК України — напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров`я особи, яка зазнала нападу (розбій). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

У матеріалах справи є відомості, що Олег раніше неодноразово судимий за вчинення аналогічних злочинів.  

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КК України та призначити йому за даним кримінальним правопорушенням покарання у виді трьох років шести місяців позбавлення волі, — так вирішив суд. — На підставі ч.4 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання, призначеного за цим вироком, більш суворим за вироком Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 20 жовтня 2023 року, остаточно визначити  покарання у виді чотирьох років позбавлення волі, зарахувавши частково відбуте покарання за попереднім вироком.

Йому зарахують у відбутий термін час перебування під вартою з 19 листопада 2021 року до 17 червня 2022 року включно.

Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

«20 хвилин» звернулись за коментарем до адвокатки засудженого із питанням, чи подаватимуть апеляцію. Журналістам відмовили у коментарі, посилаючись на адвокатську таємницю.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі за розбій — https://reyestr.court.gov.ua/Review/115458248

Вирок у Судовому реєстрі за крадіжку — https://reyestr.court.gov.ua/Review/114288996

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Stepan Stepan

  Довели чоловіка,позичили гроші,а віддавати не хочуть
 • Nazarii Babii

  А ця панянка шо двері пробила в катедрі то шо з нею?

  Ирина Белякова reply Nazarii Babii

  Ирина Белякова reply Nazarii Babii

  Nazarii Nazarii ми писали про це кілька днів тому
 • PM1

  Надал, забери назад свої ІТП - ТЕПЛОВІ ПУНКТИ з будинків по всьому Баму і Алясці.  Не мучай людей холодом, зроби так як було раніше - напряму з котельні!

keyboard_arrow_up