Видавала себе за юристку і видурила понад 94 тисячі гривень — у шахрайстві підозрюють жительку Чортківщини

Правоохоронці Борщева повідомили про підозру 31-річній жительці Чортківського району у повторному шахрайстві. Жінка вже мала судимості за аналогічні злочини, однак це її не зупинило.
Про це повідомили у поліції Тернопільської області.
У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що у вересні 2024 року підозрювана створила у соціальній мережі Facebook фіктивні оголошення про надання юридичних послуг у судах Нідерландів, хоча не мала відповідної кваліфікації та офіційного статусу юриста.
«Надавала» юрпослуги в судах Нідерландів
— Одна з потерпілих – громадянка України, яка тимчасово проживає в Нідерландах, звернулася до фігурантки для отримання правової допомоги у справі щодо опіки над дитиною. Спілкуючись через месенджер, шахрайка запевнила жінку у своїй компетентності та попросила перерахувати аванс у розмірі 10 000 гривень. Заявниця, повіривши словам псевдоюристки, здійснила переказ, — йдеться у повідомленні.
Згодом підозрювана, зловживаючи довірою, продовжила вимагати кошти, пояснюючи це необхідністю збору додаткових документів та проведенням судового процесу у спрощеному режимі. У результаті потерпіла та її родичі перерахували на рахунки псевдоюристки понад 66 000 гривень. Проте жодних послуг вона не надала, а отриманий «заробіток» витратила на власні потреби.
«Оформлювала» закордонний паспорт
Крім цього, слідчі поліції встановили ще один випадок шахрайства. Аферистка розмістила оголошення про виготовлення офіційних документів для виїзду за кордон. Потерпілий, мешканець Полтави, звернувся до неї для оформлення закордонного паспорта свого сина. Фігурантка переконала чоловіка у реальності надання такої послуги та отримала понад 28 000 гривень. Однак документів заявник так і не отримав.
Після отримання коштів у обох випадках підозрювана переставала виходити на зв’язок.
Слідчі поліції зібрали достатньо доказів для повідомлення жінці про підозру відповідно за ч. 2 ст. 190 (шахрайство, вчинене повторно) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі. Наразі в суді розглядається клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що чоловік з Чортківщини втратив через шахраїв чверть мільйона гривень, коли намагався купити сонячні батареї.
Читайте також:
Жителька Теребовлі видурила у знайомого понад 50 тисяч гривень, обнадіюючи перспективою стосунків
Жителька Тернопільщини віддала шахраям понад 230 000 гривень під час купівлі авто
Понад 18 тисяч гривень втратив на «криптовалюті» 20-річний тернополянин
Чверть мільйона гривень втратив чоловік з Чортківщини, коли намагався купити сонячні батареї
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.