Водія ТЦК, якого запідозрили у продажі гуманітарних авто, звільнили з-під варти у залі суду

Водія ТЦК, якого запідозрили у продажі гуманітарних авто, звільнили з-під варти у залі суду
  • Міру запобіжного заходу оскаржує Спецпрокуратура: прокурор наполягав на триманні під вартою, тому вже подав апеляційну скаргу. 
  • Як дізналися «20 хвилин», Р.Г. вже вийшов під заставу і повернувся на роботу. 

Звільнили з-під варти у залі суду і визначили розмір застави 60 650  грн, — таку міру запобіжного заходу обрав для старшого водія Кременецького ТЦК, якого запідозрили у продажу гуманітарних автівок для військових, які на фронт мали віддати безкоштовно. 

 

Авто були на території ТЦК

Як дізналися «20 хвилин», прокурор у справі просив взяти підозрюваного під варту. Проте суд відмовив, визначивши мінімальний розмір застави, повідомила «20 хвилин» речниця Спецпрокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко. 

Відео дня

Прокурор Спецпрокуратури, як дізналися журналісти, вже оскаржив в апеляції ухвалу міськрайонного суду. І 17 вересня в Тернопільському апеляційному суді скаргу прокурора зареєстрували. За інформацією Спецпрокуратури, вони проситимуть зміни запобіжного заходу на тримання під вартою. 

За продаж гуманітарних автівок для військових, нагадаємо, затримали працівника ТЦК. 

За даними слідства, підозрюваний продавав за 13 200 доларів ввезені до України через благодійні фонди транспортні засоби, які повинен був передати безплатно військовим.

— За процесуального керівництва Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомлено про підозру 46-річному військовослужбовцю районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за фактом продажу товарів (предметів) гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, вчиненому у значному розмірі під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України), — повідомляла раніше речниця Спецпрокуратури Юлія Шевченко.  

Слідчі встановили, що він підшукав «клієнтів» серед військовослужбовців та за 13 200 доларів США запропонував придбати «Opel Frontera», «Jeep Grand Cherokee» та «Nissan X-Trail». Ці гуманітарні авто зберігав на території ТЦК.

 

Авто купував за власні кошти

Як дізналися «20 хвилин» від власних джерел, чоловіка звуть Р.Г. , йому 46 років, працює на посаді водія у ТЦК Кременеччини. Чоловік із Почаєва, має дружину і повнолітню дитину. Р.Г. підприємець і має ліцензію на внутрішні перевезення пасажирів автобусами. Має в користуванні Mercedes-Benz і власне  Subaru Forester. 

Як повідомили «20 хвилин» у Тернопільському ТЦК та СП, Р.Г. працював на посаді старшого водія відділу забезпечення, за званням — сержант. 

— За попередньою інформацією встановлено, що військовослужбовець Г. свою протиправну діяльність здійснював у спосіб, який не пов’язаний із його службою в ЗСУ та функціональними обов’язками, які він виконував перебуваючи на посаді, — наголосили у пресслужбі ТЦК. 

Р.Г вже вніс заставу і повернувся до виконання своїх службових обов’язків в РТЦК, повідомив «20 хвилин» адвокат підозрюваного Віталій Сідоров. Також наголосив, що всі автівки, про які йдеться у кримінальній справі, його підзахисний купував за власні кошти, і цьому є підтвердження. 

— Наголошую на тому, що гуманітарна допомога у вигляді автомобілів, про які йде мова, була придбана ним за власні кошти. Про це є відмітка в митній декларації, де мій підзахисний  зазначений як донор, — прокоментував «20 хвилин» Віталій Сідоров. — Всі інші обставини є предметом доказування в межах кримінального провадження. Додам, що дана діяльність мого підзахисного жодним чином не пов’язана з його роботою в РТЦК. 

Як дізналися «20 хвилин», Р.Г. має проблеми зі здоров’ям і був визнаний обмежено придатним до служби. Детальніше, як зазначив захисник, він не має права розголошувати дані та діагноз. 

Те, що автівки ввозили через благодійний фонд, адвокат підтвердив. Та додав, що продавав по собівартості. Придбав авто не за кошти фонду, а за власні. 

За ухвалою суду про обрання міри запобіжного заходу, яка ще не пройшла апеляцію, на Р.Г. суд поклав обов’язки: 

— з’являтися до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;

— не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;

— повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

— утримуватися від спілкування зі свідками;

— здати на зберігання до Державної міграційної служби документ для виїзду за кордон.

Санкція статті передбачає від 5 до 7 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

«20 хвилин» й надалі стежитимуть за цією справою та повідомлятимуть про зміни читачів. 

 

Довідка

Ухвала у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/121550578 

 

Читайте також:

Затриманий за незаконний продаж авто військовим — працівник ТЦК з Кременця

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (38)
  • Irina Faka

    Позорище, всіх кого затримали випускають під заставу.
  • Ihor

    А ніхто не подумав що підозра це не означає автоматичного засудження? Що це за совок в головах? Якщо слідчі не змогли довести провини то може людина і невинна? Чи кожен судить по собі , що якби мав можливість такі бабки піднімати то точно вам би вкрав, а отже - підозрюваний автоматично винен?
  • Христя

    Напевне судді машину підганяв за дешево
  • Василь Хрущ

    Один цікавий факт про Тернопільський обласний ТЦК, якщо в них на фб сторінці написати відвертий, справедливий, гнівний і чесний коментар про їхню роботу, то вони зразу блокують. Таке враження що для обласного ТЦК громадяни України це російське ІПСО.

keyboard_arrow_up