Як суди на Тернопільщині карають тих, хто у соцмережах повідомляє про переміщення ТЦК

Як суди на Тернопільщині карають тих, хто у соцмережах повідомляє про переміщення ТЦК
Фото з мережі Інтернет

Засудженим чоловікам загрожувало від п’яти до восьми років тюрми. Як вдалося уникнути в’язниці, дізнавалися «20 хвилин».  

Чотирьох людей засудили за на Тернопільщині у 2025 році перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань під час здійснення ними призову на військову службу в особливий період. Йдеться про тих, хто повідомляв у соцмережах, на телеграм-каналах та у Viber-групах про переміщення працівників ТЦК. 

Постили, поки до них не приходило СБУ

 

Відео дня

Після візиту СБУ всі визнають провину

 

Всі четверо припинили постити інформацію, щойно до них з обшуком приходили працівники СБУ. Чоловіків звинуватили за за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України. 

Журналісти проаналізували вироки і з’ясували, як карають суди на Тернопільщині тих, хто повідомляє про переміщення працівників ТЦК та СП. 

Як вже писали «20 хвилин», Підволочиський районний суд 7 лютого проголосив вирок мешканцю с. Городниця. Він провину у суді визнав і відбувся умовним терміном.

Як дізналися «20 хвилин», в Олега Б. проблем із законом раніше не було, відтепер матиме «кримінал» у біографії», бо намагався попередити земляків про переміщення працівників ТЦК. І, як звучить в обвинувальному акті, що надійшов до суду, — «створенні перешкод, перепон, спрямованих на недопущення, припинення чи заборону проведення окремих дій чи маневрів ЗСУ та іншими військовими формуваннями, прийняття тактичних чи стратегічних рішень керівництвом чи особовим складом зазначених підрозділів задля ускладнення або унеможливлення здійснення законної діяльності ЗСУ та іншими військовими формуваннями або істотному зниженні її ефективності».

Олег був активним користувачем соцмереж і в одній із Viber-груп від липня до листопада повідомляв про переміщення працівників ТЦК — зокрема у Скалаті та ближніх селах. 19 листопада 2024 року його викрили працівники Управління Служби безпеки України в Тернопільській області та провели обшук у нього вдома. 

16 січня 2025 року начальник відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури та обвинувачений уклали угоду про визнання винуватості. Олег беззаперечно визнав свою провину, а його адвокатка і прокурор просили суд затвердити угоду.

 

Рятують угоди 

 

— Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, призначивши йому узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років, — таким був вирок Підволочиського райсуду. — На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік шість місяців.

На чоловіка, який боровся з «бусифікацією» у Viber, поклали обов’язки:

  • періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Вирок у судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/124986146

4 березня Тернопільський міськрайонний суд проголосив вирок Руслану Р., мешканцю Ступок, що у Тернопільському районі. Він був адміністратором в одній з груп у Viber і повідомляв учасників групи про працівників ТЦК на виїздах з Тернополя у бік Підволочиська. Інші учасники групи іцініативу підхопили і писали про різні місця дислокації. Все тривало від квітня до грудня 2024 року, поки 30 грудня до нього з обшуком не прийшли силовики з СБУ. 

17 лютого і з ним прокуратура уклала угоду про визнання винуватості. Вирок — п’ять років позбавлення волі. Але тим же вироком чоловіка звільнили від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому три роки іспитового строку.

 

Всім умовно на різний строк

 

4 березня ще один вирок виніс мешканцю Шляхтинців Володимиру В. проголосив інший суддя міськрайсуду. Чоловік засвітився в полі зору працівників СБУ у серпні 2024 року, коли повідомляв про переміщення ТЦК у Підволочиську, Збаражі, в районі газопроводу та у с. Дружба. 7 січня до нього додому прийшли працівники СБУ. 

Знову угода і цього разу рік іспитового строку.

11 березня вирок Тернопільського міськрайсуду вислухав житель с. Стегниківці Тернопільського району Мирослав К. Він був активним користувачем і дописувачем групи з назвою «Антиполіцай» у Viber та від червня 2024 року повідомляв про переміщення працівників ТЦК. Зокрема, на Гаївському мості, КПП в бік Збаража, у ТРЦ та Центральному ринку. Знову угода про визнання винуватості і три роки умовно.

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 114-1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань

1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період — карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (29)
  • Надія Чмир Николайчук

    Михайло Бойко с
  • Зоряна Гевко

    Залишилось лише знищити народ,який нікому не потрібен.Все робиться для того.Сам президент запропонував не бити по нафтопереробних заводах.Якщо не знищимо логістики,гинути будуть на полі бою солдати.Де СБУ?Ці зелені тварі вже мають сидіти.
  • Alexandra Lun

    Уникнути то як зразу на війну без воєнної підготовки.Чому ви і ваші діти не йдуть,а гине простий народ 😡😡😡
  • Михайло Бойко

    Просто жах ! Скільки антиукраінськоі бидлоти !!! Суки, чекають москалів !

keyboard_arrow_up