За самовільне залишення військової частини на Тернопільщині засудили жінку: подробиці

За самовільне залишення військової частини на Тернопільщині засудили жінку: подробиці

Як вдалось дізнатись «20 хвилин», жінка підписала контракт з частиною, яка дислокувалась на Тернопільщині. Прийшла сюди ще у 2019 році на роботу кухарем. Три дні пропрацювала, але потім вирішила, що їй заважко і така робота не для неї. Але тепер має повернути гроші державі, а також матиме кримінал у біографії

 

Тернопільський міськрайсуд засудив за самовільне залишення частини жінку, яка підписала контракт із військовою частиною, але пів року на роботі так і не з’являлась.

«20 хвилин» вдалось дізнатись деякі подробиці від співслуживців кухаря.   

Жінку, як вдалось нам дізнатись, звуть Аллою, їй 55 років і вона родом з Хмельниччини, де досі проживає. Вирок суду Алла вислухала у режимі відеоконференції, бо перебувала вдома.  

Відео дня

Світило до семи років тюрми

Кухаря господарчого відділення взводу забезпечення 3 артилерійського дивізіону однієї з  військових частин Тернопільщини обвинуватили за ч. 4 ст. 407 Кримінального кодексу  України. Йдеться про самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад три доби, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану. За це їй загрожувало позбавлення волі на строк до семи років.

— 29 січня 2019 року обвинувачену призвано на військову службу за контрактом, яка 22 квітня 2019 року прибула для проходження військової служби до військової частини та у подальшому була призначена на посаду кухаря господарчого відділення взводу забезпечення третього артилерійського дивізіону військової частини, — йдеться в матеріалах справи.

Розпорядком дня військової частини військовослужбовці прибувають на службу о 8 год. 30 хв. Але вже 2 травня Алла на роботу не з’явилась. Побачили її в частині аж 6 листопада 2019 р. Далі знову «зникла».

— 22 червня 2023 року обвинувачена добровільно прибула за викликом органу досудового розслідування до Четвертого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові, — йдеться у матеріалах справи.

Як повідомила «20 хвилин» речниця Теруправління ДБР у Львові Тетяна Муравель, жінка пояснювала слідчому, що хворіла. От лишень чи має документи на підтвердження хвороб, тривалістю майже в чотири роки, нам дізнатись не вдалось.

Пробула на роботі три дні?

Допитана у суді обвинувачена свою вину визнала повністю, запевнила, що дозволу командиру частини на довготривалі «відгули» не отримувала. Але просила суд врахувати її щире каяття та суворо не карати.

— Визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України та призначити їй покарання у виді трьох років позбавлення волі, — таким був вирок Тернопільського міськрайсуду. — На підставі ст. 75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку на один рік.

Контроль за поведінкою засудженої поклали на командира військової частини за місцем проходження засудженою військової служби, а в разі її звільнення з військової служби на орган пробації за місцем проживання засудженої.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Як поділились із нами співслуживці, Алла пробула на роботі три дні. Потім її там не бачили. Як скаржилась жінка, служба, — то, мовляв, не для неї. Цілодобово готувати їсти-пити вона не може, бо заважко. Тепер у біографії має адміністративні стягнення у вигляді чималого штрафу, який накладають за кілька днів так званого прогулу, а тепер ще й кримінал у біографії. Точної суми, скільки має сплатити, військові не говорять, але припускають, що сума коливається близько 10 тисяч гривень.

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 407. Самовільне залишення військової частини або місця служби

 4. Самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно на службу без поважних причин тривалістю понад три доби, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

 

Довідка

Вирок в Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/112961078

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • cергій ткачук

    Якщо ти служиш а я служив то почуваєш себе як рпб
  • cергій ткачук

    Ось така вона служба дибільна,просто людина немала бажання працювати на цій роботі,а її в тюрму за це.Бо закони в нас ще з СССР,і тепер під час війни вони неміняють

keyboard_arrow_up