За «замінування» поліції в час війни чоловіка відправили до тюрми на 4 роки

За «замінування» поліції в час війни чоловіка відправили до тюрми на 4 роки

У суді «мінер» запевняв, що не пам’ятав, як дзвонив до поліції. А повідомив про замінування, бо неодноразово звертався на лінію 102, аби копи поїхали на квартиру його дружини і дізнались про її стан. А ті відмовлялись, тому у нього стався нервовий зрив. Додамо, що чоловік того дня був напідпитку. Подробиці дізнавались «20 хвилин».

Мешканця Чортківщини відправив за грати на чотири роки Гусятинський райсуд 19 липня. Його засудили за те, що подзвонив до поліції та повідомив про замінування приміщення головного управління Нацполіції, що на вул. Валовій у Тернополі. Це трапилось 23 листопада 2023 року.

Тоді з приміщення на тривалий час евакуювали всіх присутніх, вибухівку шукали зі службовими собаками, проте так нічого не знайшли.  

 

Відео дня

«Бомба вже стоїть, зараз почнеться»

У суді чоловік клявся, що наміру мінувати ГУНП не мав, навіть не знає, де воно розташоване. Вважає, що того дня в нього щось з нервовою системою сталося. І все через жінку. Бо сподівався, що таким чином поверне її.

Як дізналися «20 хвилин», чоловіка звуть Михайлом С., він проживав в одному з сіл Чортківського району (нам відомо, де саме, проте не називаємо з етичних міркувань — прим. авт.). Раніше вже мав проблеми із законом — вперше за «замінування» відбував іспитовий строк, потім отримав таке ж покарання за  скоєння ДТП. Як сам зізнався в суді, він вже знав про наслідки і що буде погано. Коли дзвонив перший раз, то думав, що настрашить жінку і та може повернеться до нього. Запевняв, що цього разу вже автоматично таке сталось, думки когось мінувати не мав, хотів налагодити стосунки з дружиною, які були складними.

«Бомба вже стоїть, зараз почнеться, будете шукати, де стоїть» ר чути із запису, який досліджували у судовому засіданні. Тоді чоловік погрожував її активувати, мовляв, вже пів області підняв та не жартує. Співробітниця поліції неодноразово запитувала, чи це правда і незнайомець відповідав, що так, що він не обманює і активує бомбу. Називати свої анкетні дані співрозмовник відмовився. Але раніше багато разів дзвонив у поліцію з цього номеру, тому його швидко ідентифікували. Того ж дня на виході із магазину чоловіка затримали.  

— Коли він телефонував неодноразово на 102, то просив, щоб поліцейські здійснили виїзд по місцю проживання його дружини та перевірили її стан, — йдеться у матеріалах справи, про які дізнаємось із Судового реєстру. — Попередньо він до неї набирав і ніхто не відповідав, тому він вирішив подзвонити в поліцію, щоб з'ясували, може щось сталося. Однак на його прохання ніхто не реагував, казали, що вони не поїдуть, і тоді він дуже знервувався.

Своєї телефонної розмови про замінування він не пам'ятає, запевняв чоловік. Мовляв, в нього пам`ять відключилась, свої слова він вже чув на аудіозаписі. Вважає, що почав говорити про замінування, бо в нього був нервовий зрив. Що робив після здійснення дзвінка про замінування та чи вживав зранку алкогольні напої, пригадати не може. Але, за версією слідства, чоловік таки був напідпитку.

 

Що кажуть про «мінера»?

Допитана в судовому засіданні староста Старостинського округу повідомила, що Михайло проживає один. За місяць до дзвінка в поліцію померла його мама, з дружиною вони разом не проживають. Роботящий, господар, однак зловживає алкогольними напоями. Коли обвинувачений випиває, то змінюється в нього сприйняття, він починає фантазувати. Обвинувачений не конфліктний та не агресивний, запевняла староста.

Свідчив у суді і рідний брат «мінера». Розповів, що брат не конфліктний, але інколи зловживає алкоголем. Тоді може лаятися, стає іншою людиною, починає дзвонити до жінки та з’ясовувати стосунки.

Михайла звинуватили за ч.2 ст.259 КК України, — за завідомо неправдивому повідомленні про загрозу безпеці громадян, замінуванні критично важливого об'єкта інфраструктури та будівлі, що забезпечують діяльність органів державної влади.

Як повідомили у Гусятинській поліції, Михайла за період від 15 липня 2021 року до 9 лютого 2022 року шість разів притягували до адміністративної відповідальності за вчинення завідомо неправдивих викликів спеціальних служб, передбаченої ст.183 КУпАП.

— Суд також бере до уваги ту обставину, що завідомо неправдиве повідомлення про замінування ГУНП в Тернопільській області, що в подальшому привело до дезорганізації функціонування установи, яка є об'єктом критичної інфраструктури сектору громадської безпеки, ІІ категорії критичності, забезпечує діяльність органів державної влади та безпідставного відволікання сил і засобів спеціальних служб для перевірки вказаного повідомлення, мало місце під час дії в Україні воєнного стану, — йдеться у матеріалах справи.

Обставиною, яка обтяжує покарання, є вчинення кримінального правопорушення у стані алкогольного сп`яніння. Drager Alkotest показав, що  крові було 2,64% проміле алкоголю.

— Визнати винуватим в пред`явленому йому обвинуваченні за ч.2 ст.259 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді чотирьох років позбавлення волі, — таким був вирок Гусятинського райсуду. — Початок строку відбування покарання рахувати з моменту його затримання — від 23 листопада 2023 року.

З Михайла стягнули на користь держави понад шість тисяч гривень процесуальні витрати за проведення судової експертизи.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/120481193

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності

Ч. 2 Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, — карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up