Збитки компаніям на мільйон гривень: яку побутову хімію «клепали» на Чортківщині

Товар позиціювали, як завезений із Європи. Реалізовували контрафактну продукцію «бізнесмени» за ціною оригіналу через інтернет-магазин та у двох магазинах краю. У ході слідства стало відомо, що пляшки та хімічні інгредієнти організатори замовляли через інтернет, а етикетки друкували на одній із фабрик
Злочинну групу, яка виготовляла побутову хімію під марками відомих брендів, ще у липні 2022 року викрили кіберполіцейські Тернопільщини.
Хімічні інгредієнти замовляли через інтернет
Житель Чортківщини разом із двома знайомими на території колишнього заводу організував підпільний цех, де розбавляли, розливали та фасували побутову хімію із використанням торговельних марок відомих брендів таких як ARIEL, TIDE та LENOR, повідомили у відділі комунікації головного управління Нацполіції в області.
— Товар позиціювали, як завезений із Європи, — повідомили у поліції. — Реалізовували контрафактну продукцію «бізнесмени» за ціною оригіналу через інтернет-магазин та у двох магазинах краю. У ході слідства стало відомо, що пляшки та хімічні інгредієнти організатори замовляли через інтернет, а етикетки друкували на одній із фабрик.
За результатами проведеної експертизи фахівці встановили, що у результаті протиправних дій підприємці завдали компаніям збитків на понад 1 млн гривень.
Вилучили понад 30 т готового продукту
Співробітники відділу протидії кіберзлочинам в Тернопільській області спільно з працівниками Управління карного розшуку краю та слідчими головного слідчого управління Нацполіції України, за силової підтримки роти поліції особливого призначення Тернопільщини, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України припинили діяльність організованої групи.
— У підозрюваних вилучили лінію для виготовлення контрафактної продукції, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, чорнові записи, понад 30 тонн готового продукту, а також підроблені етикетки різних торгових марок побутової хімії, — повідомили у поліції. — Слідчі завершили розслідування та скерували справу щодо організатора та двох спільників до суду відповідно до ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) Кримінального Кодексу.
Юридична довідка
Кримінальний кодекс України
Стаття 27. Види співучасників
Ч. 2. Виконавцем (співвиконавцем) є особа, яка у співучасті з іншими суб'єктами кримінального правопорушення безпосередньо чи шляхом використання інших осіб, що відповідно до закону не підлягають кримінальній відповідальності за скоєне, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене цим Кодексом.
Стаття 229. Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару
1. Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару, або інше умисне порушення права на ці об'єкти, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, - караються штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, - караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, - караються штрафом від десяти тисяч до п'ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Примітка. Матеріальна шкода вважається завданою в значному розмірі, якщо її розмір у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великому розмірі - якщо її розмір у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а завданою в особливо великому розмірі - якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Читайте також:
Тернополянин з двома товаришами підробляли у гаражі брендову горілку та коньяк
Збитки 500 тисяч гривень: оголосили підозру чоловікам, які підробляли елітний алкоголь
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Тадеуш ПуклічДо кічі!