Жінці затулили рот і винесли з її хати 2 тисячі доларів і ще 46 тисяч гривень

Жінці затулили рот і винесли з її хати 2 тисячі доларів і ще 46 тисяч гривень

Обвинуваченого звільнили з-під варти із зали суду. Чому? І як покарали його спільницю, дізнавались «20 хвилин»

Вирок ромам, один з яких, затуливши рот літній тернополянці завів її назад до квартири, а тим часом його спільниця винесла звідти чималу суму грошей, проголосив днями Тернопільський міськрайсуд.

Спільників 

На лаві підсудних опинились двоє. Чоловіка звинуватили у скоєнні грабежу в умовах воєнного стану, за що передбачене покарання до 10 років тюрми. Жінку звинуватили у крадіжці під час війни, і їй світило до восьми років тюрми. Але чоловіка звільнили з-під варти у залі суду. Чому і як покарали його спільницю, дізнавались «20 хвилин».

Відео дня

Як дізнались журналісти, чоловік родом з Дрогобича, жінка —Дніпропетровської області. Обоє без освіти, неодружені, принаймні офіційно ніде не працюють.

Втрати жінки — 119 120 грн.

26 жовтня 2022 року о 13 годин 30 хвилин, перебуваючи на сходовій клітці у багатоповерхівці на «Сонячному», вони побачили, як жінка відчинила двері. Вона намагалась вийти назовні, бо їй стало погано. Посібниця силоміць заштовхала останню назад у квартиру, слідом увійшов її напарник. Чоловік, за версією слідства, побачив, що потерпіла перебуває на кухні і в силу віку не зможе чинити фізичну протидію. Він підійшов до пенсіонерки та, схопивши однією рукою за верхній одяг, іншою затулив їй рота. В цей час спільниця побігла до кімнати, де під матрацом ліжка виявила хустку із документами та поліетиленовий файл, у якому були гроші — 2 000 доларів США та 46 000 грн, Забравши кошти, парочка утекла. А втрати жінки становили 119 120 грн.

Обоє у суді вину визнали повністю, проте, посилаючись на ст.. 63 Конституції України, відмовились від надання суду показань. У вчиненому, запевняли,  щиро розкаюються, обіцяли більше такого не вчиняти та запевнили, що відшкодували потерпілій завданий збиток в повному обсязі. Обоє просили суд не позбавляти їх волі.

Ошукана жінка у суді розповіла, як все відбувалось. А потім звернулась до суду із письмовою заявою, у якій повідомила, що моральна та майнова шкода їй відшкодована обвинуваченими у повному обсязі, з останніми примирилася, — і теж просила суворо їх не карати.

У суді також свідчила таксистка, яка того дня, десь одразу після пограбування, підвозила на автовокзал чоловіка, двох жінок і дитину. Але таксистка запевнила: пасажири розрахувались і вийшли з автомобіля — більше вона їх не бачила.

Дует зафіксували камери

Проте її пасажирів зафіксували камери відеоспостереження, — як на «Сонячному», так і на вул. Торговиця, в районі автовокзалу. На відео були четверо осіб ромської національності, яких також упізнала в поліції потерпіла. А ще роми у помешканні потерпілої залишили чимало своїх «пальчиків» та інших доказів, які вказували на їхню причетність до групового злочину.  

Дала свої висновки суду і судово-психіатрична експертиза. Вона визнала жінку осудною та такою, що в період інкримінованого їй злочину психічними захворюваннями чи тимчасовими розладами психічної діяльності не страждала, могла усвідомлювати свої дії та керувати ними. А от щодо чоловіка, то експерти показали, що він страждає на розлади психіки і поведінки внаслідок вживання декількох препаратів та інших психоактивних речовин, що не досягають рівня психозу чи вираженого недоумства, тому він теж міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. Проте має синдром залежності.

 — З урахуванням наведеного, суд, реалізуючи принцип законності, справедливості та індивідуалізації покарання, а також за наявності кількох обставин, які пом`якшують покарання обвинувачених та позиції потерпілої, викладеної її представником щодо призначення покарання обвинуваченим не пов`язаного з реальним його відбуттям, суд вважає ефективним призначити покарання обвинуваченим із застосуванням ст. 69 КК України у виді позбавлення волі, нижче від найнижчої межі, визначеної санкцією частини статті, — йдеться у матеріалах справи.

Звільнили з-під варти у суді

Обох фігурантів, обираючи міру запобіжного заходу, взяли під варту і помістили до СІЗО 28 жовтня 2022 року і перебували вони там до 9 листопада 2023 року — тобто більше року.

Суд визнав і чоловіка, і жінку винними у скоєнні злочинів, які їм інкримінували і засудив обох до одного року позбавлення волі. Час, проведений у СІЗО, їм порахували день за день відбування реального покарання. Тому обох звільнили з-під варти у залі суду.

Із засуджених стягнули 4 153,16 грн за проведення експертиз, які вони мають відшкодувати державі в рівних долях — по 2 076,58 грн.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України

Стаття 186. Грабіж

4. Грабіж, відкрите викрадення чужого майна, вчинений у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, - карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Стаття 185. Крадіжка

4. Крадіжка, вчинена у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, -карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

 

Довідка

Вирок у Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/114774098

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up