Знаючи, що люди за кордоном, поштарка підробляла підписи і забрала понад сто тисяч чужої пенсії

Знаючи, що люди за кордоном, поштарка підробляла підписи і забрала понад сто тисяч чужої пенсії

Жінку звинуватили в розтраті та заволодінні чужими коштами. На роботу на пошті їй дорога закрита, тепер заробляє собі на життя на фабриці у Монастириській. Має власних двох дітей, а ще ростить рідну племінницю. Що сказав суд?

Вирок поштарці, яка роками привласнювала чужі гроші, проголосив 20 жовтня Монастириський райсуд. Епізодів в обвинувальному акті — кілька десятків. Сума — понад сто тисяч гривень збитків.

Сума збитків — 113 269 грн 

У 51-річної Марії, яка працювала на пошті від 2017 року, двоє власних дітей, на утриманні має ще й неповнолітню племінницю — доньку рідного брата, якого разом із дружиною позбавили батьківських прав, розповіли «20 хвилин» у селі, де проживає жінка.

Марію звинуватили у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України. Лише за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем їй загрожувало до восьми років тюрми. То що врятувало колишню поштарку від в’язниці, з’ясували «20 хвилин».

Відео дня

Перші кошти — майже 5,5 тис. грн, жінка вперше привласнила 14 листопада 2021 року. Знаючи, що люди, які мали отримати пенсії, перебувають за кордоном, підробила підписи у відомостях і здала їх керівництву. Все пройшло гладко, тому через місяць повторила махінації. Потім знову і знову, і так повторювалось з місяця в місяць майже півтора року. Ошукані були тими ж, тільки суми зросли до 7,5 тисяч, бо пенсію платили вже більшу.

— Всього у період часу з листопада 2021 року по квітень 2023 рік обвинувачена, перебуваючи на посаді листоноші, умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, привласнила грошові кошти, ввірені їй для виплати в якості пенсій на загальну суму 113 269 грн 63 коп, чим спричинила Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області матеріальну шкоду на вказану суму, — йдеться у матеріалах справи.

Щомісяця Марія звітувала керівництву, що всі кошти доставила людям та здавала відомості з підробленими підписами.

Такі умисні дії обвинуваченої орган досудового розслідування кваліфікував за за ч. 4 ст.191 КК України — привласнення чужого майна, яке було ввірене особі, вчинене в умовах воєнного стану, за ч. 1 ст. 358 КК України — підробка інших офіційних документів, які видаються установою і які надають права, з метою використання їх підроблювачем, та за ч. 4 ст. 358 КК України —  використання завідомо підроблених документів.

Що врятувало Марію від тюрми?

І вже у вересні 2023 року між прокурором та обвинуваченою, в присутності представника Пенсійного фонду, укладено угоду про визнання винуватості.

У суді обвинувачена свою вину визнала та просила затвердити угоду про визнання винуватості. Її підтримав адвокат та прокурор. Не заперечували і представники потерпілого — Пенсійного фонду. Суд врешті угоду затвердив.

Вироком суду Марію визнали винуватою у всіх інкримінованих їй злочинів та призначили покарання:

-за ч. 4 ст. 191 КК України — у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з матеріальною відповідальністю на строк 2 (два) роки;

-за ч. 1 ст. 358 КК України — у виді арешту на строк 3 (три) місяці;

-за ч. 4 ст. 358 КК України — у виді арешту на строк 4 (чотири) місяці.

На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначили для неї остаточне покарання  у виді позбавлення волі на строк п`ять років з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з матеріальною відповідальністю на строк два роки. Але врешті жінка відбувалась 1, 5 роками умовного терміну.

Оплатить вона майже п’ять тисяч процесуальних витрат за експертизи. А кошти, які забрала в пенсіонерів, вона повернула ще до суду.

Вирок може бути оскаржений до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Як вдалось дізнатись «20 хвилин» в селі, де проживає жінка, їй тепер дорога на пошту закрита. Тому вона влаштувалась на роботу технічною працівницею на місцеву фабрику. Вона й далі опікуватиметься племінницею та проживатиме з нею.

 

Довідка

Вирок в Судовому реєстрі — https://reyestr.court.gov.ua/Review/114364934

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up