Назва була популярніша, ніж сам магазин. Яким був «культовий» «Бурячок»?

-
Як у свій час магазин «Молоко», що у Центрі, овочевий магазин «Бурячок» також став місцем зустрічі для багатьох поколінь тернополян.
-
Хоч закладу вже давно немає, та фразу «виходжу біля «Бурячка» зрозуміє навіть молодь.
-
Та чи був магазин справді «культовим» та чому його пам’ятають і досі?
Ми поспілкувалися з тернополянами, які пам’ятають «Бурячок», та попросили розповісти про цей магазин більше.
Але ще за Австро-Угорщини на місці "Бурячка" знаходився одноповерховий будинок, в ньому була перукарня. На фото ліворуч.
Що продавали та хто був постачальником
Краєзнавець Юрій Ковальков, розповідає, що в закладі чогось особливого не було, тим не менш його назва була такою, що легко запам’ятовується.
– Його можна було жодного разу не відвідати, але всі знали, де він розташований – на розі вулиць Руська та Січових Стрільців, – каже співрозмовник. – Хоча виглядав він досить непримітно, а особливо вже в роки Незалежності, коли решта закладів, в тому числі магазинів, почали розбудовуватися.
Колишній керівник об’єднання міського громадського харчування Тернополя радянського періоду Йосип Мигович пригадує, що в магазині продавали тільки фрукти та овочі протягом всього існування «Бурячка».
– Постачанням продукції до цього магазину, наскільки пам’ятаю, займалося КООП «ТОРГ». Хоча в той час різноманіття поставищиків не було. Якщо говорити саме про овочі та фрукти, було три об’єднання – Продуктове Об’єднання, КООП «ТОРГ» та плодокомбінат.
Чи був магазин популярним
Тернополянка Ніна Свистун пригадує, що в цей магазин заходила кілька разів. Чимось унікальним чи особливим він похвалитися не міг. Там продавали овочі, від цього і назва «Бурячок» — досить влучна і легко запам’ятовується. Неподалік розташовувалася зупинка.
– Його пам’ятають старші жителі ще й досі, але вважаю, що магазин став точкою зустрічей та зупинки цілком випадково, – каже пані Свистун. – Тому навіть після того як його закрили, всі й досі говорять біля «Бурячка».
Це був непримітний одноповерховий овочевий магазин навпроти зупинки «Центр» з класичним для радянського періоду інтер’єром. Відкрили його орієнтовно всередині 70-их років.
– За своїм місцезнаходженням він став такою локацією, за якою орієнтувалися в місті. Там була зупинка і тому всі казали «виходжу біля «Бурячка», – продовжує тернополянка. – Закрили його наприкінці нульових.
Найімовірніше, тому що в місті з’явилися великі супермаркети, а спеціалізовані овочеві магазини стрімко втратили популярність. До того ж, практично до свого закриття «Бурячок» не змінював свого вигляду.
На його місці деякий час функціонував магазин, в якому продавали електроприлади. Зараз там аптека.
До речі, неподалік від місця, де розташовувався магазин, відкрили їдальню з такою ж назвою. Тому для старшого покоління біля «Бурячка» – означає біля старого магазину, де нині аптека, а молодь вже орієнтується на нову локацію.
Хоча чимало тернополян пригадують смачні бочкові зелені помідори, що продавали в магазині, пам’ятають специфічний запах того самого «Бурячка», який не сплутали б ні з яким іншим. Принаймні, такі коментарі вони залишили у соцмережі під постом тернополянина Володимира Яблонського зі світлиною цього магазину.
А ви пам’ятаєте «Бурячок»? Пишіть в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
20 хвилин: нєа. плати.