Художник цікавиться оптичними ілюзіями вже давно. Зокрема, Олег Шупляк відомий по всьому світу своїми двозначними картинами. Тепер митець вирішив спробувати себе в створенні об'ємних фігур.
- Вирішив застосувати у скульптурі ефект "мотографу" - це старовинна технологія, яка стояла на зачатках кінематографу, і вона полягає в зміні кількох кадрів повз решітку. Однак виникла проблема, що решітку потрібно постійно рухати. Тому я подумав - а що як зробити сам об'єкт нерухомим, а ефект анімації нехай буде за рахунок руху глядача повз нього. Я не опирався на чийсь приклад, а придумав технологію сам. На першість я, звісно, не претендую, просто аналогів в інтернеті не знайшов. Було чимало невдалих спроб - сантиметр вправо-сантиметр вліво, і не буде видно точної картинки. Часу на розрахунки та виготовлення макетів пішло чимало, але результатом я задоволений.
Наразі в колекції Олега Шупляка близько десятка таких скульптур, з них він планує зробити виставку. Макети зроблені з картону, але якщо виготовити такі об'єкти з металу, то їх можна встановити будь-де, як паркову скульптуру, каже митець. Також це буде ефектно працювати, наприклад, на вітринах – такі об'єкти можна наклеїти на скло.
Проект меморіального знаку - коли рухатись попри скульптуру, полум'я свічки тріпочеться. Це полум'я, яке символізує пам'ять про Голодомор неможливо загасити вітром часу, каже художник.
До слова, нещодавно з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Президент Петро Порошенка нагородив Олега Шупляка званням "Заслужений художник України".
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Анонім
бурундук