Тернополян запрошують на першу Всеукраїнську вишивальну конференцію «Верхоплут» (програма)

Тернополян запрошують на першу Всеукраїнську вишивальну конференцію «Верхоплут» (програма)

Презентація проекту «Відродження борщівської сорочки», дефіле в автентичних борщівських сорочках із фондів Тернопільського обласного краєзнавчого музею, майстер-класи та лекції від українських майстрів з вишивки проведуть на першій Всеукраїнській вишивальній конференції «Верхоплут». Захід відбудеться 18 листопада о 12.00 у Тернопільському національному економічному університеті (вул. Львівська, 11).

– Мета конференції – відродження та поширення давніх технік української вишивки, – каже організатор і куратор Майя Юркевич. – Також це чудова нагода для нас, однодумців, зібратися разом за улюбленою справою – вишивкою.

Програма Всеукраїнської вишивальної конференції «Верхоплут»

І частина

12.00-14.00 - Відкриття конференції.

Урочиста частина.

Дефіле в автентичних борщівських сорочках працівниць Тернопільського обласного краєзнавчого музею.

Презентація проекту «Відродження борщівської сорочки».

ІІ частина

14.30-15.30 – Майстер-класи з давніх технік української вишивки від відомих майстрів. Майстер-класи будуть проводитись паралельно, тобто одночасно.

Тривалість кожного майстер-класу – 1 год. Участь у майстер-класах – безоплатна, за попередньою реєстрацією, оскільки кількість людей обмежена.

Наразі повідомляємо про майстер-класи з наступних технік вишивки від відомих майстрів:

Мережка «прутик з настилом через чисницю» від майстра народної вишивки Леся Демчук, м. Новий Розділ, Львівської обл.

«Солов‘їні вічка» від майстра народної вишивки, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ірини Зайцевої, м. Київ.

«Верхоплут» від майстра художньої вишивки Юлії Гончарової, м. Рівне.

«Буковинська цирка» від майстрів художньої вишивки, атестованих НСМНМУ Наталії Пташинської та Галини Михайлишиної, м. Чернівці.

Мережка «шабак» від члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Даніели Іванюш, м. Дрогобич, Львівської обл.

«Нанизування», «зволікання» від вишивальниці Любов Пасічник, м. Вараш, Рівненської обл.

«Борщівський верхоплут» від ГО «Школа борщівської народної сорочки», м. Тернопіль.

Усі деталі про реєстрацію на кожен майстер-клас повідомимо згодом.

16.30-17.00 – Лекції з вишивки.

«Проблеми збереження і розвитку ручної вишивки як українського народного ужиткового мистецтва» від Тетяна Зез та Тетяни Серебреннікової. Капсульний показ ZETA atelier.

«Борщівська сорочка у фондах Тернопільсьського обласного краєзнавчого музею» – завідувач сектору збереження відділу фондів ТОКМ Галина Завіша.

Теми інших лекцій та доповідачі – уточнюються.

17.00-18.00 - Спілкування за вишивкою, під час якого ви зможете задати свої запитання майстрам, обмінятися досвідом.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Кремнеці ремонтують стартову естакаду для санного спорту photo_camera 21:00 Вільний від «правильності»: колеги в пам'ять про загиблого журналіста Героя Віталія Дереха photo_camera 20:00 У Тернополі стартував купальний сезон: журналісти перевірили міські пляжі photo_camera 19:03 Знайшли застреленим у ТЦК Тернополя: що відповіли на запити журналістів Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:00 В аварії неподалік Тернополя постраждали четверо дітей. Серед них — дитина 17:20 На Львівській частково перекрили рух транспорту 16:50 На фасаді будівлі поліції в Тернополі завершили 15-метровий мурал 16:15 У Тернополі теплоходи знову курсуватимуть до Дальнього пляжу 15:45 11,4 мільйони з бюджету передали закладам освіти Тернополя: як розприділили 15:15 Із будинку в Підволочиську зникли коштовності та гроші: затримали підозрюваного в крадіжці 14:35 На Тернопільщині оголосили штормове попередження: через дощі та грози може піднятись рівень води 14:02 Затримали трьох начальників районних ТЦК з Тернопільщини за підозрою у завищенні показників мобілізації 13:20 Землі заказника Серетський після тривалих судів повернули у власність держави 12:37 На Бандери 15-річна дівчина потрапила під колеса авто 12:00 Нові тарифи на проїзд в автобусах і тролейбусах затвердили у Тернополі 11:26 У полі на Тернопільщині горів комбайн 10:52 Після домашньої сварки в одному з сіл Білецької громади, чоловік підірвав гранату 10:10 На ринку в Тернополі тест-драйв електросамоката обернувся крадіжкою 09:37 В Україні 11 червня вперше офіційно відзначають День Сил безпілотних систем Збройних Сил України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up