Тернополянам провели екскурсію підземеллями замку

Тернополянам провели екскурсію підземеллями замку

Екскурсію по історичному центру міста та підземеллях Тернопільського замку 21 березня увечері відвідали сотні тернополян. Проводив екскурсію актор переодягнутий у костюм засновника Тернополя, воєводи Яна Тарновського.

Побачити потаємні місця Тернополя зібралось близько 500 людей. Маршрут екскурсії - похід уверх по вулиці Листопадовій до катедри, а потім до Тернопільського замку. Під час такої прогулянки засновник міста ділився цікавою інформацією про старовинний вигляд Тернополя.

- На вулиці Листопадовій раніше проходив оборонний мур, а на місці відділення національного банку стояв дім іноземних купців, - каже він.

Біля катедри усіх зустрів один із ініціаторів вивчення підземного Тернополя Андрій Кір.  Він показав відеопрезентацію про дослідження лабіринту підземних ходів під Тернополем та їх історію. Серед цікавих фактів – історія декількох десятків нацистських вояків, які укріпилися в одному із сховків Замку, і згідно легенди, були заживо спалені.

- Існує три великих підземних ходи, один з яких веде від міської ради до прокуратури, - каже Андрій Кір. - Ще один хід вів від катедри до нині зруйнованої синагоги та Надставної церкви.

Previous Next

В подальшому любителі історії поділились на два потоки. Поки одна частина екскурсантів спускалась у підземелля замку, інша слухала лекцію заступника міського голови Леоніда Бицюри про лабіринти різних міст світу. Усі, хто наважився спуститися на глибину 15 метрів, побачили два приміщення  із пізнавальним плакатами по історії міста від дня заснування. Однак, як повідомив гід, це не максимальна глибина – можливо, існують потаємні камери, збудовані в XVI столітті для  зв’язку з іншими районами міста.  Також тернополяни отримали можливість сфотографуватися із лицарями та побачити ролики, які презентують краєвиди Тернополя.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Олександр Захарченко
    Шановний авторe статті. Прошу Вас подавати достовірні дані. Хто Вам сказав, що eкскурсію проводив працівник ТІЦ?

    Повна брeхня! Я ніколи нe був працівником вказаного КП. Прошу виправити
  • Andrii Kir
    Через велику кількість бажаючих - буде організована повторна екскурсія. Дата її проведення буде повідомлена згодом. Слідкуйте за анонсами.
  • Діонісій
    напищіть будь-ласка, де можна записатись на таку екскурсію чи як туди попасти, дуже повчально.
  • Любомир Білинский
    "Усі, хто наважився спуститися на глибину 15 метрів, побачили два приміщення  із пізнавальним плакатами по історії міста від дня заснування". Плакати по історії міста Тарнова, родинного гнізда Тарновських
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:43 На Тернопільщині затримали службовця ТЦК за вимагання грошей 15:25 Фура з'їхала з кільця неподалік селища Дружба 14:56 Оновили графік відключення світла в Тернополі та області на 30 січня 14:45 У Тернополі медики повернули до життя чоловіка, в якого раптово зупинився кровообіг Від читача 14:12 Голова Нацполіції Іван Вигівський вперше прокоментував вбивство поліцейських на Черкащині: статус ветерана не є виправданням! 14:08 Навчання в коледжі за хабар: на Тернопільщині судитимуть освітянина 13:30 Тисячі повідомлень про замінування по всій країні: що відомо 13:00 Світло молитви в темряві війни: у Тернополі відбулась панахида пам’яті за захисниками України photo_camera 12:25 На Тернопільщині шкільний автобус врізався в легківку 11:55 Військові тернопільської артбригади отримали золоту зірку від «Динамо» Київ 11:10 Ревнощі та вогонь: судитимуть жінку з Бережан за підпал чоловіка та суперниці 10:30 «Виплати для тих, хто не виїжджав»: нова схема шахрайства в Тернополі 09:55 Підвищення зарплат вчителям: у Міністерстві пояснили, хто отримає 30% до окладу 09:15 Розшукують водія, який у Почаєві на смерть збив чоловіка та покинув місце аварії 09:00 Тернопільщина прощається з Героями Андрієм Федаком та Василем Міляном 08:00 Євро знову б'є рекорди: курс валют у банках та обмінниках 22:00 Червоний на світлофорі — не перешкода: на Олени Теліги зупинили водія-порушника play_circle_filled 21:00 Пальне, яке загубилось: з постачальника через суд вимагають 850 тис. грн 20:00 Дивом вижила після обстрілу: 16-річна Єва готується до реконструкції руки і мріє знову грати у футбол 19:02 «Запрошую міськраду пожити у моїй квартирі»: мешканцям 15 Квітня припинили виплати за оренду
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up