(Гелен Расселл)
Про книгу: Це розповідь колишньої англійки, яка емігрувала у данську провінцію. Усі зараз думають, як же там класно жити, адже Данія вважається найщасливішою країною світу. Ось тільки книга не лише про це. Авторка пише про податки, правила облаштування на новому місці, адаптацію до правової системи цієї країни і навіть правила піднімання прапора. А ще відверто та дотепно розповідає про всі плюси та мінуси, з якими вона стикається у цій далекій країні.
(Володимир Єрмоленко)
Про книгу: – Ця книга точно для відпочинку. У ній йдеться про Одіссея, який після двадцяти років відсутності повертається на Ітаку і нікого там не застає: ані жінки, ані сина, а сам острів розграбований. Одіссей розуміє, що став на хибний шлях і тепер мусить здійснити подорож у зворотному напрямку, щоб виправити свої помилки. Тобто на нього чекають нові зустрічі з Сиренами; шлях на острови Каліпсо та Цирцеї; спуск у підземне царство Аїда, де він мусить побачити усіх тих воїнів, які через нього загинули. Врешті, він має стати царем Трої. Книга не вражає, а, скоріш, наштовхує на цікаві міркування.
(Річард Докінз)
Про книгу: Річард Докінз спонукає читача неупереджено поглянути на сенс релігії, не нав'язуючи власної думки, а заохочуючи до самостійних роздумів і висновків. Автор розглядає особливості так званої «ейнштейнівської релігії», за якою Бог - це метафора на позначення загадковості Всесвіту, критикує «гіпотезу про Бога», осмислює, чи дійсно релігія є регулятором моральності, розкриває значення еволюції та природного добору. Кожну свою тезу науковець підкріплює цікавими історичними фактами.
(Мілан Кундера)
Про книгу: Роман «Нестерпна легкість буття» створений 1982 року, але його персонажі знайомляться, закохуються і знаходять нестерпність власного життя задовго до того. Розповідаючи історії взаємин Кундера не обходить увагою 1968 рік, коли до Праги вдерлися війська СРСР і розпочалося «запаморочливе свято ненависті». «Нестерпна легкість буття» ‒ роман про опозиції легкості-складності, вірності-зради, свободи-неволі, відповідальності-нехтування. Емоційно складний, але вартий зусиль та уваги.
(Денні Меєр)
Про книгу: Мемуари нью-йоркського ресторатора будуть до душі тим, хто мріє про власний заклад або вже такий має й прагне вдосконалення. Хоча гурманам і любителям міської культури харчування теж буде цікаво. Як зазначено у передмові, на професійному рахунку Денні Меєра кейтерингова компанія і понад 10 закладів, деякі з них мають зірки Мішлен. Автор ділиться своїм життєвим досвідом, переконуючи читача, що запорукою успішного ресторанного бізнесу є філософія гостинності. Так, «Прошу до столу» ‒ це не інструкція з того, як орендувати підвал й продавати там мамині пиріжки, це дуже особиста історія зародження нової американської кухні, а головне ‒ вироблення унікального підходу до роботи закладу.
А вам достатньо гарної книги, щоб гарно відпочити? Які ще підбірки вам було б цікаво побачити на сайті "20 хвилин". Відповідь залишайте у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 6 від 5 лютого 2025
Читати номер