Унікальну ікону Архангела Михаїла на металі зберігають у Тернопільському краєзнавчому музеї

Унікальну ікону Архангела Михаїла на металі зберігають у Тернопільському краєзнавчому музеї

Ікона, створена в ХІХ столітті невідомим майстром. Вона виконана на металі, а зображення є на обох сторонах композиції.

Історію ікони розповіли в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

У фондах нашого музею зберігається особливий експонат — двостороння ікона «Собор Архангела Михаїла», яка переносить нас у світ небесного воїнства. Ікона виконана на металі, а її темперні барви, покриті лаком, сяють, немовби приховуючи в собі тисячолітню мудрість.

— У центрі композиції — постать архангела Михаїла, відважного воїна в латах. Його темний далматик з коричневою смугою та червоний плащ, закріплений на плечі, надають образу сили та незламної рішучості. Меч у правій руці Михаїла покладений на плече, мов знак готовності боротися зі злом, а ліва рука тримає синю сферу з монограмою — таємничий оберіг для всіх, хто звертається до архангела у молитві, — розповіла завідувачка художньо-рекламного відділу ТОКМ Оксана Кульчицька.

Відео дня

Немає опису світлини.

Поруч з Михаїлом — три ангели, мов невидимі союзники, які підтримують його у цій святій місії. Праворуч стоїть архангел Гавриїл, оточений ангелами, що тримає гілку лілії — символ чистоти. Поруч з ним — Діва Марія, чий лагідний образ у червоному далматику та синьому хітоні додає гармонії й тепла всій композиції.

Над святими фігурами, серед хмар, зображений Господь Саваоф, що благословляє своє небесне воїнство. Його сяйво зливається з німбами, підкреслюючи духовну єдність усіх зображених постатей.

Немає опису світлини.

Немає опису світлини.

— Ця ікона, створена в ХІХ столітті невідомим майстром, нагадує нам про те, що захист архангела Михаїла поширюється й на наших воїнів, які сьогодні боронять наш край. Вони, як і архангел, мають своє призначення стояти на сторожі миру, справедливості та добра. Нехай цей іконописний захисник стане оберегом для тих, хто ризикує своїм життям заради нашої безпеки, — розповіла Оксана Кульчицька.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, у якому мікрорайоні Тернополя найбільше церков.

 

Читайте також:

У якому мікрорайоні Тернополя найбільше церков — інтерактивна карта

Отець-блогер Олексій Філюк розповів, що думає про квадроберів

Чудотворні ікони Поділля: історія Буцнівського сльозоточивого образу Матері Божої

У Тернополі освятили новозбудований храм Різдва Івана Хрестителя

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up