В області діє єдиний оглядовий майданчик на ратуші. Хочете освідчитися чи зробити унікальні фото?

- Скільки ратуш ви зустрічали, подорожуючи Тернопільщиною? Чи хотілося піднятися на оглядовий майданчик і помилуватися містом з висоти пташиного польоту?
- Відтепер бажання багатьох стало можливим. Нещодавно у Теребовлі відкрився перший в області оглядовий майданчик на ратуші.
- Скільки сходинок потрібно подолати і яка ціна квитка? Хочете освідчитися на ратуші – без проблем.
- Як сюди потрапити і коли можна приходити? Читайте далі.
Відкриття оглядового майданчика на міській ратуші у Теребовлі приурочили до Дня міста Теребовлі.
Його унікальність в тому, що це єдиний оглядовий майданчик на теперішній момент у Тернопільській області. Про це повідомив «20 хвилин» Туристично-інформаційний центр м.Теребовлі.
«Всім відомо, що ратуша – це серце міста, його символ, архітектурна домінанта. І мабуть Теребовлю всі все ж таки асоціюють з ратушою і замком, – наголосила під час відкриття заступниця міського голови Алла Стечишин. – Вежа ратуші, її оглядовий майданчик відновлюють свою роботу. Мешканці і гості міста можуть піднятися сходовою кліткою, відновленою до історичного вигляду, на самий верх ратуші і оглянути Теребовлю з висоти 36 метрів, де відкривається неймовірний краєвид на усе місто та видно найцікавіші його архітектурні пам’ятки, серед яких і замок». Повідомляється на офіційному сайті Теребовлянської територіальної громади.
Історія ратуші
Історія самоврядування міста Теребовлі бере свій початок з часу надання місту Магдебурзького права у 1389 році.
Проте історія теребовлянської ратуші, в якій засідав магістрат, розпочинається лише з кінця XVIII – поч.XIX століття. У той час місто знаходилось під владою Австро – Угорської імперії. У документальних джерелах можна зустріти різні дати спорудження ратуші, тим паче, що її неодноразово перебудовували, змінюючи внутрішнє планування та архітектурну форму.
Спершу у будівлі знаходилась резиденція місцевого старости, а до 1890 року в приміщенні ратуші розташовувалась польська загальноосвітня школа для хлопчиків ім.Адама Міцкевича. Будинок самоврядування у той час був увінчаний дерев’яною вежею у неоготичному стилі, окрасою якої були годинники, вбудовані у чотири сторони вежі.
Відомо, що під час Першої світової війни було зруйновано дерев’яну вежу та другий поверх Теребовлянського магістрату. Відбудували ратушу уже у класичному стилі: двоповерхова, прямокутна будівля з трьохярусною вежею завершенням якої був флюгер, виконаний у вигляді герба міста. Фасад стіни прикрашало ядро, знайдене під час розкопок на Теребовлянському замку. У 70-х роках на одній стороні вежі було відновлено годинник, який подарував місту місцевий годинникар А. Чайка з нагоди свого ювілею.
На початку 90-х років були проведені ремонтні роботи будівлі ратуші, над вежею підняли синьо-жовтий прапор, а на рівні третього ярусу – облаштовано оглядовий майданчик.
Про історичні дані довідуємось на офіційному сайті Туристично-інформаційного центру м. Теребовлі.
У ратуші проводять освідчення
Журналістка «20 хвилин» поспілкувалася із менеджером з туризму Туристично-інформаційного центру м.Теребовлі Тарасом Бабієм.
Тарас Бабій розповідає, що реставрація ратуші у Теребовлі зайняла загалом три роки. Вхід на оглядовий майданчик платний.
– Вхід на оглядовий майданчик для дорослого – 25 грн, а для школярів та студентів – 15 грн. У нас також є послуга «освідчення на ратуші». Вартує вона 200 грн. За цією послугою наш працівник виносить квіти на оглядовий майданчик і в момент освідчення таємно передає їх парубку, – Каже менеджер з туризму.
Робота кипить
Незважаючи на те, що всі основні ремонтні роботи у ратуші зроблені, працівники Туристичного-інформаційного центру Теребовлі не перестають придумувати цікавинки для містян і туристів.
Так, Тарас Бабій розповів, що вони зараз у процесі розробки концепції квитка Патріота.
– Поки що це таємниця, але це – теж вперше в області. Найближчим часом ми відкриємо цю можливість: проявити себе, як Патріот, – каже пан Тарас.
Що зараз у ратуші?
Донедавна будівля ратуші використовувалася за прямим призначенням: там функціонувала міська рада. Але із реформою децентралізації, ситуація дещо змінилася, міську раду перевели в адмінбудівлю.
Тарас Бабій поінформував, що зараз у ратуші розмістився Туристично-інформаційний центр Теребовлі.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.