– Сюди може приїхати малювати кожен, – каже він. – Проте двох офіційних стін для графіті для Тернополя замало. Що їх буде більше, то чистішим буде місто. Ще одна така стіна, яка б підійшла для офіційного малювання графіті є за комерційним технікумом. Тому плануємо просити дозволу малювати ще й тут.
На стіні у час її відкриття малювали абстрактні малюнки та написи фарбами із балончиків учні школи графіті. Коли стіну замалюють, її покриють снєжкою, ось і буде чисте полотно для нових графіті, додає Олексій Станько.
Олексій Станько каже, що мріє разом зі своїми учнями розмалювати графіті п'ятиповерховий будинок. Така практика, є у багатьох європейських країнах, де навіть влаштовують чемпіонати. Олексій сподівається, що незабаром зможе реалізувати свою мрію, вже навіть одна із будівельних компаній погодилась виділити на це будинок, ще одна фірма обіцяє забезпечити фарбами для графіті.
Дозвіл на відкриття стіни для графіті у Великій Березовиці погодили із райадміністрацією та селищною радою. Тут, як каже ініціатор, хороше сполучення із Тернополем. Тому проблеми добратися не буде. Прямо до цієї стіни курсують маршрутні автобуси №18,8,31.
– Різнокольорові малюнки графіті внесуть “родзинку” у сірість і буденність цієї ділянки, – зауважує голова гаражного кооперативу, на території якого стоїть стіна, Олег Бобівник.
А популярність мистецтва графіті, за словами Олексія Станька, набирає все більше розмахів, учнями школи є не лише діти з Тернополя, а й доїжджають із Лозової та Великих Бірок. Тому вирішили створити районний осередок школи графіті. До речі, у школі зараз навчається 126 учнів. Це переважно учні від 9 років. І навіть є дві 24-річні дівчини.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер