Запалили "Стрілецьку ватру": на Тернопільщині відбувся фестиваль "Дзвони Лисоні"

Запалили "Стрілецьку ватру": на Тернопільщині відбувся фестиваль "Дзвони Лисоні"

5 вересня в Бережанах на Тернопільщині  відбувся фестиваль «Дзвони Лисоні», який наповнений українським духом, історією й світлою пам’яттю. 

У 2006-му році у Бережанах створили фестиваль-конкурс стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні».

Сьогодні на Лисоню зʼїжджаються гості з усієї України, серед них відомі громадсько-політичні діячі, артисти, колишні вояки УПА.

Також під час фестивалю відбувається запалення «Стрілецької ватри», патріотичні ігри та перегляди історичних фільмів. Гості фестивалю куштують страви польової кухні, купують історичну літературу, сувеніри й спілкуються з юними учасниками вишкільного табору «Лисоня».

Відео дня

Тут, на горі Лисоня, у серпні-вересні 1916 року відбулися бої між російською армією з одного боку та полком українських січових стрільців і австро-угорськими бойовими загонами − з іншого. Під час битви полк УСС втратив більшість свого складу, проте впорався із завданням − зупинив наступ російських військ на Бережани.

Лисоня стала каталізатором духовного відродження українців. У 1989 році саме тут, уперше за часів більшовицької окупації, підняли синьо-жовтий прапор. На горі насипали символічну могилу, а у 1994 році спорудили величний пам’ятник полеглим січовикам і збудували  каплицю.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up