Тернопіль 54 роки тому: як змінився зимовий центр міста

Журналісти «20 хвилин» відтворили кадри 1971 року у Центрі міста. Дивіться, що змінилося!
Таким раніше був сквер Чорновола. За радянських часів це була Червоноармійська вулиця. На фоні видніється колишня будівля КДБ. Тепер у ній кілька управлінь міської ради та музей політичних в’язнів.
На будівлі драмтеатру часто вивішували плакати з радянською пропагандою, портретами вождів та лозунгами. Можна розгледіти зображення Леніна над входом.
Будівлю, де зараз школа №4, звели на початку минулого століття. Там спершу працювала чоловіча гімназія №2. У 1918-1019 році там перебував уряд ЗУНР. З приходом більшовиків у 1939 році у приміщенні закладу почала діяти перша міська середня школа. Після Другої світової, у 1952 році, дім прийняв нових господарів. Тут розмістився облвиконком. Також там у різні роки були відділ народної освіти, Палац піонерів, обласне управління у справах релігії.
Вигляд на будинки на Театральному майдані, де раніше працював магазин «Дністер».
Вигляд на вулицю Сагайдачного. В одному з будинків добудували мансардний поверх. Також наразі триває надбудова мансардного приміщення у Катедрі.
Біля Українського дому раніше була телефонна будка. На фасаді будинку поруч – мозаїка. Вона залишилась, але тепер вона схована за банером, який імітує фасад будівлі.
Вулиця Руська. На фоні помітно церкву Різдва Христового. У місті значно побільшало автомобілів.
А як вам зміни? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Тут пройшли мої студентські роки.
1970-1976 р.
Дуже приємні і незабутні.
Дуже гарне місто.
Миру Україні.