Тут було КДБ, Пушкін та «Володя Ульянов»: як змінилась вулиця Чорновола. Ми відтворили старі фото

Тут було КДБ, Пушкін та «Володя Ульянов»: як змінилась вулиця Чорновола. Ми відтворили старі фото
  • Вулиця В’ячеслава Чорновола зустрічає гостей міста. Вийшовши з залізничного вокзалу через цю вулицю можна одразу вийти в самісінький центр на головний майдан. Вулиця змінювала свій вигляд кілька разів та має цікаву історію.
  • Ми продовжуємо серію публікацій «З одного ракурсу». На черзі – вулиця Чорновола. Фонтани, вуличні торговці, пам’ятники та КДБ… Дивіться, як змінювалось місто, буде цікаво!
  • Авторизуйтесь та оформіть підписку, щоб прочитати публікацію повністю. Цим ви допомагаєте нам робити більше цікавих матеріалів про історію нашого міста. Дивіться більше публікацій з серії «З одного ракурсу», «Культові заклади», «Історія будівель» в розділі «Ретро Тернопіль» на сайті «20 хвилин»!

Зараз перехрестя вулиць Богдана Хмельницького та В’ячеслава Чорновола ще залишається місцем стихійної торгівлі. На оновленій вулиці Чорновола чи не щодня з ранку до пізнього вечора можна побачити пенсіонерів, які торгують домашніми овочами, фруктами, молочкою та закрутками. У 60–роках там теж була торгівля, але там стояли прилавки з накриттям. Можна було купити газовані напої. Поруч росли дерева, яких, на жаль, вже немає. На самому розі будинку був старий ліхтар.

А ви знаєте, як до здобуття Незалежності називалась вулиця Чорновола? Перевірте себе та проголосуйте! Відповідь дивіться нижче!

Відео дня

Опитування

Як називалась вулиця В. Чорновола за радянських часів?

Це фото 1958 року та наші дні. На фото з дружиною та дитиною – перший обласний прокурор Тернопільської області Олександр Тищенко. На сайті обласної прокуратури йдеться, що його призначили в грудні 1939 року, коли в області почалось формування органів радянської прокуратури. Сам він був уродженцем Чернігівської області.

Раніше вулиця звалась Червоноармійською. Так вона виглядала ближче до Театрального майдану. Видніється залізничний вокзал, на якому помітно портрет Карла Маркса. Дерева, які росли вздовж дороги, зрізали під час реконструкції. Це пояснювали тим, що необхідно замінити підземні комунікації. Замість них висадили червонолисті клени. Де був інформаційний стенд — тепер новий будинок.

А на цій світлині учні 10-В класу 10-ї школи після останнього дзвоника 1969-го року. На фоні – поштамт. Сучасні сходи тепер з пандусом.

Це фото з іншого ракурсу. Позаду будівля КДБ. Раніше пам’ятник Пушкіну стояв на місці, де нині фонтан «Кульбаба». Згодом його перенесли та встановили замість фонтану «Володя Ульянов».

На фасаді КДБ висів портрет, як його тоді звали, «дорогого Леоніда Ілліча». Портрети вождів та комуністів «прикрашали» і деякі інші будівлі. Вони висіли на міській раді, залізничному вокзалі, драмтеатрі. На даху будівлі можна розгледіти радянський герб.

А це фонтан який прозвали «Володя Ульянов». Це фото 1960–х років. Фонтан прикрашали фігури дітей. Пушкіна поставили на його місце в середині 1960–х років.

А так вулиця виглядала до реконструкції 2018–го року. Тоді розширили пішохідну зону, оновили дорожнє покриття, встановили нове освітлення та світлофори, лавки та урни. З’явились велодоріжки, щоправда які різко обриваються на перехресті вулиці Коперника. А як вам подобалось більше?

А якою ви пам'ятаєте цю вулицю? Пишіть у коментарях! 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up