У Тернополі зняли фільм про долю зв’язкової УПА Лідії Романчук

У Тернополі зняли фільм про долю зв’язкової УПА Лідії Романчук

До Дня Захисника України у соцмережі Facebook з’явився документальний фільм студії "Білий птах" "Берегиня". Це перший фільм у відеоциклу "Воїни духу", який складатиметься із спогадів воїнів УПА.

Перший фільм присвячений світлій пам’яті тернополянки Лідії Романчук, учасниці визвольних змагань, медсестрі і зв’язковій УПА, яку заарештували у 18-річному віці за допомогу підпіллю. Автор фільму Сергій Кривоніс встиг поспілкуватися з багатьма учасниками визвольних змагань.

  • У мене є матеріалу фільмів на 20. І про Мирослава Симчича, який досі живе, його останній бій, і про Анну Попович, про яку зняли фільм «Жива», - розповідає Сергій Кривоніс. – Історія Лідії Романчук вразила чи не найбільше, з неї й почав відеоцикл. Фотографії і відеокадри підбирав в Інтернеті, частково в архіві.

Відеоматеріал автор відзняв у листопаді 2003 року, у березні 2018 р. Лідії Романчук не стало. Цикл «Воїни духу» продовжать фільми, героями яких є безпосередні учасники історичних подій, звичайні українці, які через власні історії показують душу нашого народу, його прагнення мати самостійну державу.

 

Відео дня

Довідково. Лідія Яківна Романчук (з дому — Ясень; псевдо.: «Орися»; 29.03.1926 р., с. Дермань, нині Здолбунівського району Рівненської області – 25.03.2018 р., Тернопіль) — українська літераторка, народна майстриня, учасниця національно-визвольних змагань. Мати письменниці Лесі Романчук.  

У 1941-1942 навчалася на санітарних і читальних курсах у м. Острог (нині Рівненська область), вчителювала у родинному селі. У 1941-1944 — зв'язкова і медична сестра в підпіллі ОУН та УПА. 1944 року заарештована, 1945 засуджена на 15 років виправно-трудових таборів і 5 років поселення в Магаданській області (нині РФ); звільнена 1953. Від 1963 — в м. Тернопіль, працювала економістом в обласному управлінні хлібопродуктів, Держстраху.

Авторка книг «Дорогою страждань» (1997, 2001), «Червоним плакала калина» (2004), «З висоти прожитих літ», кількох пісенників, численних публікацій у періодиці.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Анастасія
    Підкажіть, будь ласка, як можна зв'язатися з Сергієм Кривоносом? Дякую!
    Наталя reply Анастасія
    Соц.мережа Фейсбук сторінка Відеофотостудія "Білий птах"
    Анастасія reply Наталя
    Дуже дякую!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти 09:03 Тернополян закликають не блокувати доступ до дворів автівками чи обмежувачами руху play_circle_filled 22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up