Чому в тернопільських школах об'єднують класи

Чому в тернопільських школах об'єднують класи

В управлінні освіти кажуть, що вчителі готові працювати з великими класами - а це 36 дітей

«Телефонували батьки з двох шкіл. Нарікають на ущільнення класів задля економії коштів. Оптимізація процесу так би мовити. По нормах, ніби, в класі не може бути менше 16 і не більше 36 учнів. Тим не менше під ущільнення йдуть класи де 18-24 учні (з трьох класів роблять два по 30+), Чи на користь такі маневри якості освіти, під питанням. 
Вчити 16 дійсно не раціонально, але ж 20 нормально. При 30+ боюсь, що 0 індивідуальної роботи. Хоча, можливо, помиляюсь. Ваші думки?», пише на своїй сторінці в соцмережі депутат Андрій Шкула.
- В частині шкіл дійсно є об'єднання класів, - зазначила керівник міського управління освіти Ольга Похиляк. - В основному тих класів, де дітей до 20. Причина: недостатнє фінансування галузі. 
Чи на користь це якості освіти? Навряд! Разом з тим в управлінні запевняють, що і в Європі і в США комунальні шкільні класи налічують більше 30 дітей. Також в нашому управлінні зазначили, що вчителі готові працювати з великими класами, а це до 36 дітей. Директори закладів комунікують з батьками і де є проблема, готові її вирішувати.

Якщо є проблема, яку вирішити не вдається, звертайтесь до своїх депутатів.
 

Довідка: 
- навчання одного школяра бюджету міста в рік обходиться в 7-8 тисяч гривень;
- по оному класу (без паралельних) є в деяких школах міста;
- більше 30 педпрацівників звільнились цьогоріч через низьку заробітну плату та кращі перспективи закордоном.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (3)
  • Герасимчук Ростислав
    Побори, панове, побори.
    Анонім reply Герасимчук Ростислав
    Погоджуюсь побори , і наглість вчителів це основна причина ,що діти тікають з школи після 9 класу в коледжі і ПТУ .
    Анонім reply Герасимчук Ростислав
    Погоджуюсь побори , і наглість вчителів це основна причина ,що діти тікають з школи після 9 класу в коледжі і ПТУ .
  • Anonymous
    Як писав один російський класик, "Мы все учились понемногу, чему-нибудь и как-нибудь". За кордоном" треба писати окремо.  А в реченні "Навчання одного школяра бюджету міста в рік обходиться в 7-8 тисяч гривень" потрібно змінити порядок слів: "Навчання одного школяра обходиться бюджету міста в 7-8 тисяч гривень на рік".

    З розділовими знаками теж біда.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 «Голоси, що чекають»: на Алеї Надії в Тернополі відбудеться акція єднання 21:04 87-річна жінка з Кременця виграла 190 тисяч гривень (21+) 20:00 Від консультацій до денного стаціонару: ветеран з Кременця розвиває клініку сімейної медицини Family Med (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera 19:04 Загибель підлітка і 50-річного чоловіка на Коновальця: чому не вдалося врятувати Від читача 21:48 У час, коли росія цілеспрямовано б’є по торговельних центрах та гіпермаркетах, відповідальне ставлення до безпеки людей має бути на першому місці 18:30 У Сопільче ремонтують скейт-парк 18:08 Аварія між селами Дарахів і Струсів: на місці працюють правоохоронці 17:22 «Золотий Хрест» отримав захисник із Копичинців Іван Сметана 16:50 На Лепкого зустріли траурний кортеж. Навіки додому повернувся Герой Володимир Пашковський photo_camera 16:12 Масштабні обшуки на Тернопільщині: чотирьох людей затримали за наркотики у «закладках» play_circle_filled photo_camera 15:50 У Тернополі сьогодні вночі перекриють перехрестя 15 Квітня — Купчинського 15:17 На фасаді будинку в Тернополі встановлять меморіальну таблицю Василю Ярмушу 14:51 Робота в Тернополі: актуальні вакансії тижня (оновлено 26 серпня) 14:30 Тернопільська футболістка Єва Дисевич увійшла до складу збірної України WU-15 14:00 Відійшов у вічність колишній заступник тернопільського міського голови Іван Панцьо 13:25 Загинув 11-класник Тернопільської української гімназії Матвій Гишка 12:40 Американський боксер Майк Тайсон одягнув вишиванку в пам'ять про жінку з Тернопільщини 12:13 У Почаєві поліція обмежувала рух транспорту через хресний хід до лаври 11:34 На Коновальця під землею загинули 16-річний юнак та 50-річний чоловік: правоохоронці з'ясовують обставини 11:30 Розвиток дітей у Тернополі 2026: огляд гуртків, секцій, клубів та студій (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up