Червона зона – дистанційно, інші – йдуть до школи, але з обмеженнями. Як навчатимуться на Тернопільщині?

Червона зона – дистанційно, інші – йдуть до школи, але з обмеженнями. Як навчатимуться на Тернопільщині?
  • Шість освітніх закладів взагалі припинили роботу – четвертий клас випустили, а до школи не прийшло жодного першачка.  
  • Цього року школярів до 1 класу орієнтовно 11 110 учнів це на 240 дітей менше, ніж торік.
  • Про всі новації карантинного навчального року - читайте. 

 

Дітей шкільного віку цього навчального року в області поменшало, шкіл – також. 101 тисяча школярів, які цьогоріч підуть до школи, навчатимуться за певними «карантинними» правилами. Якщо місцевість потрапить до «червоної зони» - вчитимуться дистанційно. Про це повідомила начальниця управління освіти та науки облдержадміністрації Ольга Хома.

  • В Тернопільській області припинили діяльність 6 освітніх закладів І ступеню, де діти вийшли з 4 класу, а в 1 клас не прийшло жодної дитини, - пояснила Ольга Хома. – Ще два заклади реорганізували, вони тепер мають нижчий ступінь. Чекаємо ще рішення сесії на реорганізацію інтернатних закладів у ліцеї – але вони діятимуть з 2024 року. Як повноцінні ліцеї, відповідно до нового Закону про загальну середню освіту. Це Збаразька санаторна школа-інтернат, Теребовлянський навчально-виховний комплекс і Бережанська загальноосвітня школа-інтернат з поглибленим вивченням трудового навчання.

Для учнів 1-4 класів масковий режим зняли

Цього року до перших класів на Тернопільщині підуть орієнтовно 11 110 учнів, це на 240 дітей менше, ніж минулоріч. Загалом 101 тис. 4 школяра навчатимуться в школах області.

  • Якщо райони чи громади перебуватимуть в зеленій, жовтій чи помаранчевій зонах - то навчальний процес відбуватиметься в школі, - повідомила про цьогорічні зміни Ольга Хома. - Якщо у червоній – тоді навчання відбуватиметься дистанційно.

Щодо антисептиків, паперових рушників та інших засобів індивідуального захисту – про це мають подбати не батьки, а органи місцевого самоврядування. Якщо ж хто з батьків вирішить забезпечити власну дитину всім індивідуально – сперечатись не будуть.

Відео дня
  • Бачу, райони і ОТГ публікують інформацію про те, що вони закуповують і в якій кількості, але усі вже закупили дезінфікатори, маски, рідке мило та одноразові рушники, - каже Ольга Хома. - Вчора (26 серпня – прим. авт.) прийняте рішення, що антисептики мають бути на воді до навчального закладу. Для учнів 1-4 класів масковий режим зняли, для старших класів маски обов’язкові під часу руху навчальним закладом.

Майже у всіх школах на Тернопільщині молодша та старша школа «розділені» - якщо не корпусами, то, принаймні, поверхами, каже головна освітянка області. У цій «карантинній» ситуації це тільки на руку. Як і те, що молодші і старші школярі мають свої вбиральні – лише ними повинні користуватись відтепер.

  • Ходіння поверхами, особливо старших у корпусі чи на поверсі молодшої школи і навпаки – не рекомендовані, - каже Ольга Хома. – Зараз ми дотримуємось рекомендацій МОН і МОН щодо навчального процесу.

Як харчуватимуться діти?

Щодо питної води – краще дати власну пляшечку дитині з дому. Принаймні таке ніхто не забороняє. Чи ставили у класах кулери з питною водою – вирішувати батькам. Однак, ніхто не гарантуватиме безпеки вашої дитини. Це ж стосується і перекусів чи сніданків у ланч-боксах. Якщо дитина принесе їжу із собою – ніхто не заборонятиме її споживати.

А в їдальнях діятимуть свої правила.

  • Однозначно ми не говоримо про одноразовий посуд, проте посиленою буде дезінфекція обладнання харчоблоків і приладдя, яким користуються діти, - каже Ольга Хома. – Раніше в їдальнях було скупчення дітей, адже харчування планували зазвичай на великих перервах. Зараз таких не буде. І харчування класів відбуватиметься почергово. Окрім того, виділятимуть достатньо часу, аби продезінфікувати приміщення їдальні – у кожного класу буде свій графік відвідування.

Столи – на відстані 1, 5 м один від одного і не більше 4 учнів за столиком – такі нововведення діятимуть у шкільних їдальнях.

Щодо організації харчування школярів – тут вирішуватимуть у школах окремо, врахувавши думку батьків. Діти можуть харчуватись в їдальні, а учням 1-4 класів, якщо ухвалили таке рішення «на місцях», накладатимуть їжу в індивідуальні ланч бокси. Їсти їм дозволять у приміщенні класу.

  • Є різні ситуації, скажімо, якщо у школі немає багато дітей, а харчування організувати потрібно, тут школи самі вирішуватимуть, який варіант для них прийнятний, - пояснила Ольга Хома. – Це ж стосується і навчального процесу – вирішують керівник і педрада визначають структуру процесу, тривалість років і перерв. Можуть цьогоріч «розмежовувати» скупчення школярів дзвінками – в один час даватимуть для молодшої школи, коли ті сідатимуть вчитися – для старшої.

Як і кого ділитимуть на групи?

Якщо у класі більше 28 учнів – їх ділитимуть на підгрупи і уроки в таких класах триватимуть 25 хвилин. Якщо є до 28 учнів – клас не ділитимуть, уроки триватимуть традиційно – 45 хвилин.

  • 600 дітей цьогоріч навчатимуться інклюзивно, в них будуть помічники, які допомагатимуть діткам з особливими потребами пристосуватись до навчання, адаптуватись до шкільного процесу та життя в колективі, - повідомила Ольга Хома.  

Довідка

Цього року до перших класів на Тернопільщині підуть орієнтовно 11 110 учнів, це на 240 дітей менше, ніж минулоріч. Загалом 101 тис. 4 школяра навчатимуться в школах області.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Oksana Chopciana
    А у нас в школі знов директор  всі витрати переклав на батьків. Роздав списки , що придбати.😅
  • Марія Кубей
    Дивно а у нас навпаки майже на сотню більше стало
  • Оксана Іванова
    Я проти щоб мої діти ходили до школи в масках
    І буду своє право відстоювати....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У Львові провели унікальну операцію з пересадки пальця з ноги на руку пораненому військовому play_circle_filled 21:00 З гільз «проросли» квіти: у Тернополі діти створювали «вазочки надії» photo_camera 20:05 Спадковий договір: хто може укласти і чим він відрізняється від заповіту? 19:07 Тернопільщина вже має нового прокурора. Що про нього відомо? Від читача 23:01 Концерт Abraham Kenny (Австралія) 19:02 Запевняв, що це дочка, але навіть не знав її віку. Для кого збирає гроші чоловік у центрі Тернополя? 18:00 До мільйона від держави постраждалим від війни: хто може отримати і як подати заяву 17:20 Планували втечу через гори: жителів Тернопільщини спіймали на кордоні з Румунією 16:50 У рідному селі на Чортківщині зустріли воїна Миколу Лейбюка, який повернувся з полону 16:10 Коли у Сопільче встановлять оновлений водяний млин та скільки це коштуватиме: «20 хвилин»дізналися photo_camera 15:45 У «Дії» з’явиться функція скарг на держслужбовців 15:10 Маскували під далекобійників: тернополянин переправляв військовозобов’язаних за кордон 14:30 ​​​​У суді допитали ветерана, якого обвинувачують у побитті муніципального інспектора 13:56 Петриківському кільці Subaru врізався у відбійник: драгер показав 2,66 проміле 13:27 Зеленський підписав закон щодо відпусток військових 12:50 З прапорами, хлібом та сіллю у Чорткові зустріли Героя, який повернувся після двох років в полону photo_camera 12:15 На Дніпропетровщині раптово зупинилося серце рятувальника з Тернополя Богдана Черняка 11:50 Збитків на 2 мільйони: Головного інженера з Кременця підозрюють у забрудненні річки Іква 11:22 У школах та садках Тернополя встановлюють обладнання яке вимірюватиме температуру, CO₂ і вологу 10:35 У лісі на Тернопільщині знайшли мертвим чоловіка , якого розшукували понад місяць
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up