Дитячий садок не працює – що робити батькам Тернополя? Ми розібралися

Дитячий садок не працює – що робити батькам Тернополя? Ми розібралися
  • З першого вересня п’ять дошкільних закладів Тернополя призупинили свою роботу. Батьки б’ють на сполох, адже працюють і не мають з ким залишити дитину на цілий робочий день. 
  • Що робити у такому випадку, куди звертатися та як перевести малечу до іншого садка – читайте у матеріалі. 

Дитина хоче в садок

Зі слів тернопільської матусі, яка звернулася у редакцію, Тернопільський заклад дошкільної освіти ясла-садок №11 Тернопільської міської ради, до якого ходила її малеча, зачинили з початку навчального року. Жодної альтернативи батькам керівництво закладу не запропонували.

– Ми не були готові до закриття садочку. Завідуюча каже, що садок працюватиме, коли школа піде на канікули, перспектива – грудень. А цілу осінь що робити? Три місяці тримати дитину вдома? У мене є кому сидіти з дитиною. А що робити іншим, якщо немає бабусі, дідуся і ще й двоє батьків постійно на роботі, – каже тернополянка. 

Відео дня

Як пояснили батькам, садок зачиняється через відсутність у закладі первинного укриття, куди можна було евакуювати дітей у разі сигналу повітряної тривоги. 

– Але це дивна позиція влади. Усі знали, що коли прийде 1 вересня – нам не дозволять ходити в шкільне укриття, бо воно маленьке. Чому не вжили заходів по забезпеченню іншого укриття? – додає жінка. 

Про те, що садок №11 дійсно зачинений, підтверджує і директорка закладу Надія Замрига. Пані Надія каже, садок розрахований на 65 дітей, які вміщуються на чотири групи. Зараз ці дітки розподілені між іншими садочками.

– Ми направляємо дітей до садочка номер один, наразі влаштували туди вже дев’ять вихованців. також троє вихованців тимчасово перевели до садочка «Кобзарик», що у селищі міського типу Велика Березовиця. Але це тільки ті вихованці, батьки яких офіційно працевлаштовані і не можуть весь день знаходитися вдома з дитиною. Такі вимоги і ми їх дотримуємося. Такі дії вимушені, адже сховища у нас немає. А ми не хочемо наражати дітей і працівників на небезпеку. Дякую, що влітку працювали і спускалися під час повітряних тривог до первинного укриття школи номер вісім, – розповіла директорка. 

Що каже управління освіти?

На території Тернопільської міської громади всього є 36 дошкільних закладів. Наразі через відсутність належних умов під час воєнного стану 14 садочків призупинили свою діяльність. В управлінні освіти та науки запевняють, до середини вересня частина закладів вже прийматиме своїх вихованців. 

– Наприклад, садочки номер два, №14, №19, №21, №22, №24, №31, №33, №38 наразі зачинені через проведення ремонтних робіт. Там працюють бригади, які наводять лад у первинних укриттях і роблять ремонти згідно з вимогами. Плануємо, що з п’ятого вересня другий садочок вже прийматиме дітей, але все залежить від завершення ремонту. Також з п’ятого вересня вже працювати садок №14. Інші ж садки відкриватимуться після обстеження комісією, – розповідає начальниця відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ірина Сум

Натомість п’ять садочків Тернополя триматимуть закритими до тих пір, доки в Україні не стабілізується безпекова ситуація. Нам детально пояснюють рішення управління.

– Нас питають, чому садочки №11, №15, №16, №18 та №29 були зачинені? Та все через те, що під час будівництва у цих закладах не передбачили ні підвали, ні сховища. Тож у разі повітряної тривоги дітям не буде, де сховатися. Ми не будемо наражати на небезпеку дітей та працівників закладу. Тим паче, ще є рекомендації Міністерства освіти та науки України щодо надання дозволів на роботу всіх освітніх закладів, – кажуть в управлінні. 

А як щодо поряд побудованих установ чи закладів? Невже біля цих садків не має будівель, що мають нормальні сховища і можуть прихистити вихованців під час повітряної тривоги. Ірина Сум розповідає нам на прикладі садочку №11. 

– Садок №11 знаходиться поряд зі школою номер вісім. Там невелика відстань між закладами, тож у літній період дітей можна було туди евакуювати під час сигналу повітряної тривоги. Оскільки зараз відновилося навчання у школі, то відповідно, що укриття використовується для потреб учнів. А садочок ми були вимушені зачинити. Обладнати щось додаткове на базі школи ми не можемо, бо площа первинного сховища не дозволяє це зробити. Ми маємо дотримуватися норм, бо не знаємо, скільки дітям доведеться там просидіти. Це дуже велика відповідальність, – каже вона. 

Куди звертатися?

На період воєнного стану у Тернополі функціонують чергові заклади дошкільної освіти. Станом на друге вересня у садочках функціонує 176 груп, які відвідують 2 208 дітей Тернополя. Проте цифра відвідувань щодня коливається. 

– Ми не забули про вихованців тих садочків, що через відсутність укриття були зачинені. Ми не забуваємо і про вихователів, які працюють у тих закладах. Наразі обговорюємо можливості, як розподілили працівників, аби вони могли спокійно працювати. До яких садочків прикріпити заклади, що через відсутність первинного укриття призупили свою роботу. Але хочу наголосити на тому, що як тільки закінчиться війна, то садочок працюватиме, – додає пані Ірина. 

Важливо! Чергові заклади готові прийняти до себе вихованців зачинених садочків тільки якщо батьки дитини працюють і не мають змоги залишити її вдома. У такому випадку батьки мають звернутися до керівників своїх садочків та пред’явити довідки про працевлаштування. 

– Всі батьки мають контактувати з керівником свого закладу. Ми дамо завдання директорам садочків, що були зачинені через безпекову ситуацію, провести опитування серед батьків і сформувати списки тих вихованців, які потребують місця у чергових садочках. У нас було звернення по садочку №29. Ми врегулювали дане питання таким чином, що він працюватиме на базі садочка №20. Для діток виділили дві групи, тож батьки, які працюють приводять своїх дітей туди. У садочку №20 працюватимуть вихователі і садка №29, тож для дітей зміниться тільки будівля. Це звичайно діє виключно на період воєнного стану в Україні, – каже начальниця відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти Управління освіти і науки Тернопільської міської ради. 

Тож звертайтеся до керівників садочків, куди зарахована дитина, проговорюйте питання, надавайте відповідні довідки про працевлаштування і тоді ваша малеча отримає дозвіл на відвідування чергового садка.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • святослав герчаківський

    Чому закрили усі ясельні групи, які працювали? Чому не відкрили нові ясельні групи? Таке рішення ТМР зіграло виключно на руку приватним садкам!!!

    Polina Daineha reply святослав герчаківський

    Вітаю. Дізнаємося інформацію і напишемо матеріал. Дякуємо

keyboard_arrow_up