На День фізмату "билися" гладіатори

На День фізмату  "билися" гладіатори

День фізико-математичного факультету відзначали в педагогічному університеті 23 травня. Найстаріше студентське свято Тернополя було у стилі моди Древнього Риму. 

 

 

Традиція відзначати дні факультетів у педагогічному університеті утвердилась давно. 35 років тому теперішній декан фізико-математичного університету Мирон Громяк ще студентом побачив у Чернівцях веселі посиденьки тамтешніх студентів і вирішив організувати щось подібне   в Тернополі. Невдовзі інші факультети підхопили ініціативу, і організували відзначення власних  свят. Кожного року студенти придумують концепцію Дня факультету, певну тематику, довкола якої буде організований стиль і зміст свята.

Цього року день факультету відбувся під гаслом „Ave, Фізмат”. Студенти на сцені актового залу виходили в одязі у стилі давнього Риму, а серед номерів святкової програми був бій гладіаторів. Що цікаво, навіть під час урочистої ходи до центрального корпусу представники точних наук рухалися в чіткому порядку. Кожен факультет йшов у футболках свого кольору. Перший курс у зеленому, немовби підкреслюючи незрілість новачків; другий у жовтому і т. д . Їх супроводжували двоє римських легіонерів, які охороняли колону.

 

  - Ще в 1990 році День факультету провели в патріотичних українських мотивах, що було в той час достатньо мужнім вчинком.  - розповідає Мирон Громяк. Це було приблизно в часи Революції на граніті, загального хаосу в Радянському Союзі, тому ніхто не постраждав. Кожного року у нас нова тематика, було уже і "Євробачення". В 2013 році девізом свята стало „Фізматівська родина – Маленька Україна”.

Основну роль в організації днів факультету в 90-х роках відігравало студентське товариство „Ляпас”. Один із його колишніх президентів, Віталій Карпа, згадує цікаві деталі із свого минулого.

 - На факультеті випускали власну валюту – вони називались „громиками” при  новому декані, - розповідає він. - Ми проводили аукціони на факультеті, можна було отримати якісь речі або декілька балів до екзамену. Зрештою ця традиція припинилася через різні спекуляції довкола правомірності таких аукціонів. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:00 На «Східному» та «Канаді» 11 червня промиватимуть мережі — тернополянам радять запастися водою 22:00 У «Дії» влітку з'явиться нова корисна послуга для водіїв 21:00 Лісовий відреагував на дискусію зробити математику необов’язковою на НМТ 20:00 Перетворили старий хлів на сімейну майстерню: подружжя з Копичинців створює дизайнерські меблі та декор Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 19:00 Від черешні до молодої картоплі: які ціни на ринку Тернополя play_circle_filled photo_camera 18:03 Тернопільський музей поповнився унікальною церковною реліквією photo_camera 17:30 Восьмеро ангелів, чиї мрії обірвала війна: згадаємо дітей, загиблих у Тернополі 17:00 Синоптики попереджають про грози на Тернопільщині 16:20 Кременецькому ботанічному саду виповнюється 220 років 15:35 На вулиці Родини Барвінських демонтували незаконно встановлені обмежувачі руху 15:06 Розстріляв трьох цивільних у Доброводах: засуджений оскаржує довічне ув’язнення 14:10 На Тернопільщині п'яний водій ЗАЗ Sens врізався у вантажівку та злетів у кювет 13:36 Тернопільщина першою в Україні впровадила автоматичний запис дій поліцейських під час застосування зброї 13:00 Жителя Чорткова уже вдруге затримали із забороненими речовинами 12:41 Бойові підрозділи корпусу «Азов» на дронових навчаннях у Швеції (Прес-служба) 12:30 У Тернополі за місяць евакуювали 58 автомобілів, припаркованих з порушеннями photo_camera 12:00 В аварії на Поліській травмувався мотоцикліст 11:33 Десятки дзвіночків на деревах: у Тернополі вшанували пам'ять дітей, які загинули через війну photo_camera 11:09 На Чортківщині 73-річна водійка збила 16-річну дівчину
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up