Навчатися по суботах скоро вже не будуть, а от на осінні канікули підуть не всі школярі

Навчатися по суботах скоро вже не будуть, а от на осінні канікули підуть не всі школярі
 • Попри ракетні атаки, повітряні тривоги та залякування зі сторони країни-агресора, з 1 вересня у школах Тернопільщини триває освітній процес. За новою системою, тернопільські учні відвідують школу шість днів на тиждень і мають лише один вихідний – неділю. 
 • Чи матимуть учні цієї осені тиждень традиційних канікул та як шестиденне навчання вплине на тривалість відпочинку? Ми дізнавалися у керівників управління освіти. 

Осінні канікули: за чи проти

За інформацією від Міністерства освіти та науки України, цього навчального року діти мають право на відпочинок. Традиційно за навчальний рік діти відпочивають тричі: по тижню восени і навесні, а також два тижні – взимку. Тобто з 24 по 30 жовтня всіх учнів мають відправити на канікули.  Та на що розраховувати в Тернополі?

– Школярі Тернополя підуть на канікули відповідно до структури, що ми затвердили на початку поточного навчального року. Діти вчаться до 22 жовтня включно, а з 24 жовтня всі на осінні канікули. Відпочинок триватиме до 30 жовтня, а 31 жовтня вчителі чекатимуть на всіх своїх учнів у школах, – каже начальниця управління освіти та науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. 

Відео дня

Натомість для шкіл Тернопільщини цьогорічні осінні канікули є необов’язковими. Зі слів начальниці управління освіти та науки Тернопільської ОВА Ольги Хоми, керівникам навчальних закладів надали право на вибір. 

– З 24 жовтня не всі навчальні заклади Тернопільщини йдуть на канікули. Кожна школа самостійно приймає рішення про структуру навчального року. Є деякі громади і навчальні заклади, що прийняли рішення відправити дітей на канікули, а інші – навпаки продовжити освітній процес. У другому випадку діти підуть на відпочинок вже взимку. До п’ятниці, 21 жовтня, всі мають повідомити нас про своє рішення. І вже тоді ми будемо знати, у яких громадах навчаються і далі, а в яких – відпочивають, – каже пані Ольга. 

П'ятиденка повертається

З першого тижня освітнього процесу школи Тернопільщини працюють по суботах. Станом на 19 жовтня, навчальні заклади вже майже відпрацювали заплановані теми. З листопада діти навчатимуться за старим графіком: п’ять днів навчаються, а два дні відпочивають. 

– Учням тернопільських шкіл ще залишилося відпрацювати одну суботу, але ж потім вони довше відпочиватимуть взимку. Ми звикли, що осінні та весняні канікули тривають тиждень, а зимові – два тижні. Так ось цього навчального року взимку діти відпочиватимуть цілий місяць, – наголошує Ольга Похиляк. 

Навчання по суботах та довші зимові канікули – не забаганка керівництва школи чи дітей, а вимушений крок. Всі з острахом чекають опалювального сезону, адже, зі слів влади, попри тотальну підготовку він буде надскладним. 

– Школи перестраховуються, адже не знають, яким буде цьогорічний опалювальний сезон. В Україні війна, ворог атакує ракетами і ніхто на 100% нічого не може гарантувати. Якщо ворог знову буде бомбити енергомережу, то будуть проблеми зі світлом, а отже і з опаленням, і з водопостачанням. Зараз запланувати щось дуже важко, будемо бачити по ситуації, – розповідає Ольга Хома. 

Опитування

Ваші діти йдуть на осінні канікули?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • QA depot -

  Задовбали! Які суботи? Кожен день тривога! Дітей і в будні дні страшно пускати з дому!
 • Читач43

  Тернопільським дітям і по суботах вчитися потрібно і без канікул обійдуться,в нас не діти а роботи мають бути,ніде по суботах невчаться,і майже кругом осінні канікули,але ж де там наші діти відпочинку нехотять так?
 • Polina Daineha

  Правильно! Нехай діти відпочинуть📚😳

keyboard_arrow_up