Новий предмет «Захист України» вводять для старшокласників Тернопільщини: хто його вчитиме

З 1 вересня впроваджуватимуть новий навчальний предмет «Захист України», який має на меті формування національної та громадянської ідентичності. Оновлений предмет викладатимуть в 37 осередках освіти Тернопільщини.
Питання впровадження нового предмета розглядали на нараді щодо початку нового навчального року в Тернопільській ОДА. Про це повідомляють у прес службі установи.
— Оновлений предмет викладатимуть в осередках, яких в області є 37. В кожному з них зможе навчатися від 80 учнів старших класів, — йдеться в повідомленні.
Наразі на Тернопільщині є три навчених тренери, котрі підвищуватимуть кваліфікацію вчителів предмету «Захист України». Також розглядаються варіанти залучення до навчання військових, які зможуть на практиці показувати роботу БПЛА та поводження зі зброєю.
Хто вивчатиме «Захист України»
Як повідомляють на порталі НУШ, з вересня 2024 року учні 10–11–х класів вивчатимуть «Захист України» зовсім по-іншому. Уроки будуть не раз на тиждень, а раз на місяць у форматі тренінгів упродовж цілого дня. Діти вивчатимуть основи національної безпеки, управління дронами, домедичну допомогу, а також розумітимуть, чим кожен і кожна може бути корисним/корисною в захисті країни. Навчання відбуватиметься в міжшкільних осередках, які будуть оснащені сучасним обладнанням.
За словами Оксена Лісового, ідею важливості держави та її цінностей якраз може донести учням і ученицям предмет “Захист України”, який стає першою точкою дотику громадянина України із захистом держави та розумінням, навіщо її захищати. Тому в оновленій програмі значну увагу приділили формуванню усвідомленого ставлення учнівства до захисту країни.
Що буде в оновленій програмі
Оновлення «Захист України» відбувається за трьома напрямами, які разом мають змінити й ідейне наповнення курсу, й освітнє середовище, у якому вивчається предмет:
- це поява нової програми (наразі на грифуванні в Інституті модернізації змісту освіти);
- навчання вчителів;
- та створення міжшкільних осередків.
Над навчальною програмою, а також типовим переліком обладнання МОН працювало разом із Міністерством оборони, народними депутатами, громадськими організаціями й активістами, які займаються підготовкою військових. До роботи над програмою долучалися також методисти та викладачі «Захист України» .
За новою програмою в 10 класі учні вивчатимуть 6 модулів:
- основи національної безпеки й оборони;
- основи планування та управління;
- озброєння та військова техніка, стрілецька підготовка;
- основи дій, комунікації та взаємодій у бою;
- орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація;
- домедична допомога в умовах бою.
Учні 11 класу теж матимуть 6 модулів, але з інших тем:
- військові технології та їхній розвиток;
- стрілецька підготовка, основи для дій та взаємодії в бою;
- інформаційна війна;
- домедична допомога в умовах бою (для закріплення вивченого в 10 класі);
- цивільне населення в кризових умовах;
- планую майбутнє: моя роль в обороні України.
[Жирним виділені модулі, за якими будуть навчатися тренери, про що розповімо далі. Навчання викладачів з інших модулів відбуватиметься на базі ІППО із залученням інструкторів від фахових організацій].
Навчання за новою програмою в міжшкільних осередках передбачене передусім для очного формату. Для закладів, які працюють змішано чи онлайн, найімовірніше розроблять адаптовану версію програми та методичні матеріали до неї.
Чи підтримуєте ви ідею викладання в школах предмата «Захист України» ?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
ІваннаВ школі для чого в училищах коледжах так потрібно але такий придмет і був ЗАХИСТ ВІДЧИЗНИ
-
Aleksandr DeinekaСвітлана Світлана а Монако теж будуть вивчати поводження зі зброєю? Чи для зброї є нижчі касти?
-
Світлана СвітланаЦя війна показала,що багато навіть не знають як поводитися з зброєю,урок дуже потрібний.
-
Оля ГуменюкІ хто цей предмет буде навчати?