Школяр з Тернопільського району два роки вчиняв булінг в класі: як покарали матір і директора

Школяр з Тернопільського району два роки вчиняв булінг в класі: як покарали матір і директора

Суд відхилив апеляційну скаргу матері малолітнього правопорушника.

Суддя Тернопільського апеляційного суду розглянув апеляційну скаргу матері учня Мар'яни М. на постанову Підволочиського райсуду від 1 вересня 2023 року. Жінку визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 173-4 КУпАП (булінг (цькування) учасника освітнього процесу, вчинене малолітнім) та накладено штраф в розмірі 850 грн.

Про це повідомила пресслужба Тернопільського апеляційного суду.

Булінг тривав два роки

Відповідно до матеріалів справи, син Мар'яни М. – учень Новосільського ліцею ім. Мирона Зарицького Скориківської територіальної громади Дмитро М. упродовж 2021-2023 навчальних років систематично вчиняв булінг щодо трьох своїх однокласників. А саме постійно ображав їх нецензурною лайкою та принижував. Оскільки хлопець є малолітнім, відповідно до ч. 3 ст. 173-4 КУпАП, адміністративну відповідальність за вчинки сина понесе його матір.

Відео дня

Не погодившись із судовим рішенням, Мар'яна М. подала апеляційну скаргу і просила постанову місцевого суду скасувати та закрити провадження у справи за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення (п. 1 ст. 247 КУпАП). Зазначала, що в протоколі не конкретизовано дати і які саме насильницькі дії вчинив її син щодо потерпілих та чи насправді його діяння носили систематичний характер.

Директора притягнули до адмінвідповідальності   

 У судовому засіданні Тернопільського апеляційного суду суддя, проаналізувавши матеріали справи, прийшов до висновку, що суд першої інстанції всебічно, повно та об'єктивно дослідив усі обставини справи і виніс рішення у точній відповідності до закону.

Так, мати одного з малолітніх потерпілих – Зоряна Б. у судовому засіданні розповіла, що тривалий час помічала зміни в поведінці дитини. Син почав гірше вчитись, ходив пригнічений й відмовлявся йти до школу, однак про причини нічого не розповідав. Тоді вона розпитала його однокласників та їхніх батьків і взнала, що Дмитро М. систематично цькував й психологічно знущався з її сина. З цього приводу вона звернулась до вчителів і директора Новосільського ліцею ім. Мирона Зарицького. Оскільки педагогічний колектив жодним чином не відреагував на булінг-дії, була змушена звернутись до поліції.

Працівники поліції, які здійснювали перевірку зверненням Зоряни Б., у судовому засіданні повідомили: більшість учнів класу розповіли, що Дмитро М. упродовж 2021-2023 навчальних років систематично нецензурно висловлювався та публічно принижував трьох своїх однокласників. Крім того, малолітнього Б. змушував виконувати контрольні роботи, зокрема з англійської мови за себе та інших учнів. Усе відбувалось за відсутності вчителя у класі. Б. жалівся педагогм, але вони не реагували. Тому за ігнорування на булінг-дії директора ліцею було притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Спричинило шкоду здоров'ю      

 На переконання судді апеляційного суду, вищенаведені докази повністю підтвердили вчинення Дмитром М. протягом 2021-2023 навчальних років систематичного цькування (булінгу), що виражалось в образах нецензурною лайкою та публічних приниженнях трьох його однокласників Б., П., О. у присутності інших учнів. Вказані дії могли спричинити шкоду психологічному здоров'ю П. і О. та спричинили шкоду психологічному здоров'ю малолітнього потерпілого Б., що підтверджено консультаційним висновком спеціаліста, згідно з яким у хлопця виявлено соціально-тривожний розлад.

Стосовно зауваження апелянтки, що в протоколі про адміністративне правопорушення не конкретизовано дати вчинення булінгу, то цей факт не спростовував вчинення адміністративного правопорушення, оскільки психологічні знущання відбувались постійно і систематично протягом 2021-2023 років, про що розповіли однокласники потерпілих, але учні не змогли пригадати конкретних дат його вчинення, що і зазначено в процесуальному документі.

З огляду на наведене, суддя Тернопільського апеляційного суду апеляційну скаргу Мар'яни М. залишив без задоволення, а постанову суду першої інстанції – без змін.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли про шестикласника з Тернопільщини, який впродовж кількох місяців неодноразово вчиняв булінг своїх ровесників. Зокрема, побив двох однокласників., кинув м'яч у голову одного з них й обмастив крейдою його одяг, подер підручник математики однокласниці тощо.

 

Читайте також:

Батько школяра з Тернопільщини, який цькував своїх однокласників, заплатить штраф

Булінг щодо вчителя: на Тернопільщині батьки заплатять штраф за нечемність сина-восьмикласника

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up