Слід вивчати власні назви! Одна з кафедр педагогічного університету проведе лекцію для молоді

Слід вивчати власні назви! Одна з кафедр педагогічного університету проведе лекцію для молоді
  • На тлі війни з росією серед українських мовознавців зріс інтерес до ономастики – розділу, що вивчає власні назви: прізвища та псевдоніми людей, топоніми, клички тварин тощо.
  • Викладачі однієї з кафедр ТНПУ імені В. Гнатюка прагнуть поширити цю науку серед молоді й проведуть відкриту лекцію для всіх охочих.
  • Як долучитись і що цікавого буде на занятті – читайте у матеріалі.  

Проблеми ономастики й її розділу – антропоніміки, здавна були предметом зацікавлення багатьох вчених. Імена, прізвища, прізвиська, зооніми та інші групи власних імен займають чільне місце в складі сучасної української мови, вивчення якої наразі є як ніколи актуальним.

Дослідження власних найменувань людей є важливим для різних наук: історії, мовознавства, етнографії, державного права, естетики, психології тощо. Натомість антропонімія значуща для адміністративно-юридичної практики, засобів ідентифікації населення та розвитку іменників.

До слова, більшість професорсько-викладацького складу кафедри загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ імені Володимира Гнатюка довгий час працюють над вивченням й удосконаленням галузі ономастики.

При кафедрі функціонує Західноукраїнський ономастичний центр імені Василя Сімовича. Він координує збір та аналіз необхідного для досліджень матеріалу на території Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, частково Чернівецької та Волинської областей.

На базі цього центру науковці, студенти, аспіранти та здобувачі вищої освіти можуть працювати над дисертаційними, магістерськими, бакалаврськими та курсовими роботами з ономастики.

Зібрали представників «вишів» з 18 областей

З 28 березня й до кінця квітня у рамках співпраці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка тривав міжуніверситетський лекторій.

У рамках нього комплексну лекцію на тему «Антропонімні класи в сучасному лінгвістичному просторі» представили спікери з тернопільського вузу: завідувач кафедри загального мовознавства і слов’янських мов, кандидат філологічних наук та доцент Галина Бачинська й кандидати філологічних наук та доценти Ніна Свистун і Оксана Вербовецька.

Міжуніверситетський лекторій став цікавою платформою академічної співпраці колективів трьох престижних університетів країни, забезпечивши обмін досвідом та науковими здобутками й вкотре показавши, що здобуття неформальної освіти в Україні можливе навіть попри війну з агресором.

Долучитись до онлайн-лекцій могли усі охочі, що дозволило здобувачам освіти з різних регіонів (зокрема й регіонів, де ведуться активні бойові дії) збагатити свої знання і фахові компетенції.

Лекторій відвідали як студенти ТНПУ, так і представники загальноосвітніх навчальних закладів з 18 областей України, адже заняття проходили у Google Meet та Zoom.

Анонс лекції з ономастики для молоді

Оскільки функціонування антропонімічних класів (особових імен, імен по батькові, прізвищ, криптонімів, імен фольклорних та літературних персонажів тощо) в українській мові сьогодні є досить актуальним, викладачі кафедри загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ імені Володимира Гнатюка проведуть лекцію для усіх студентів, які цікавляться даною темою.

Заняття проходитиме 18 травня о 14:00 на платформі Zoom.

Покликання на зустріч опублікують на сайті університету та на сторінці кафедри у Фейсбуці. 

Коментарі

18:15 Перестало битися серце тернопільського краєзнавця, журналіста та письменника Михайла Ониськіва 17:55 В Україні планують повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу 17:08 Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор очолив релігійну організацію «Почаївська лавра» play_circle_filled 16:33 59-річний чоловік вкрав самокат у парку «Сопільче» Від читача 14:50 Питання-відповідь. Чи потрібно пред’являти військовий квиток під час реєстрації особи як безробітної? 16:00 Реставрують арку у центрі Тернополя. Що там намалюють? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 15:45 Писанку висотою понад метр розпишуть на тернопільському фестивалі «Великодні мотиви» 15:13 Передчасно відійшла у вічність доцент ЗУНУ Олександра Марцінковська 14:09 Водій, якого дістали з салону машини у Копичинцях, потрапив до реанімації. Стали відомі обставини аварії 13:35 Захищаючи Україну, загинув молодий снайпер з Ланівців – Микола Юрчишин 13:05 Житель Тернопільщини незаконно «нарубав дров» на 270 тисяч гривень 13:05 Велике прибирання: У Тернополі стартувала загальноміська толока (пресслужби) 12:01 У Західноукраїнському університеті обиратимуть ректора. Чи балотуватиметься знову Андрій Крисоватий? 11:10 Дошкільнят із Заліщиків навчали дорожній грамоті, а учнів – поведінці на канікулах 10:27 У Кордишеві горів православний храм. Чи був це підпал? photo_camera 09:55 Робота у Тернополі: свіжі ваканcії від тернопільських компаній 09:39 У промисловому районі Тернополя вимикатимуть світло. В Обленерго пояснили причину 09:00 На Тернопільщині прогнозують холодну та вітряну погоду. Будьте обережні на дорогах 08:01 Сьогодні, 29 березня – Всесвітній день фортепіано і шанувальників Кока-Коли 08:00 Цей день в історії, 29 березня: Ніагарський водоспад зупинився на 30 годин
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up