У кожній школі Тернопільщини буде свій поліцейський

У кожній школі Тернопільщини буде свій поліцейський
 • З 1 вересня в навчальних закладах області вже працюватимуть 62 шкільних офіцерів, а до кінця року таких буде 150.
 • Офіцери мають пройти конкурс і співбесіду, а також тестування у психолога.

У кожної школи Тернопільщини буде свій поліцейський офіцер. 62 з них працюватимуть в школах області від 1 вересня, а до кінця року таких шкільних поліцейських буде вже 150. Пріоритет наразі надаватимуть освітнім закладам, де понад 400 дітей, повідомила начальниця департаменту освіти і науки ОВА Ольга Хома.  

 

Чому це зараз актуально?

Поступово кількість офіцерів у школах збільшуватимуть, проте наскільки швидко це буде, поки прогнозувати важко — все залежить від фінансування.

Відео дня

Візьмуть на таку роботу не всіх, але обиратимуть як серед чинних працівників поліції, так і серед тих, хто хоче служити, але поки не є правоохоронцем. Наразі оголосили конкурс на керівника підрозділу, а згодом він набиратиме шкільних офіцерів, повідомив начальник головного управління Нацполіції в області Сергій Зюбаненко.   

— Це будуть безпосередньо помічники вчителів й директорів шкіл, які прийматимуть активну участь у життєдіяльності наших дітей, — пояснив Сергій Зюбаненко. —  Чому це зараз актуально? Бо йде війна. Всі, хто має дітей, переживають, коли обстріли, тривога, де діти, що з ними. Коли щось «прилетіло», впало, не розірвалось, щось в школу притягнули. Знаєте, скільки зброї зараз заїжджає в область? Цей офіцер буде безпосередньо у кожній школі пильнувати за безпекою.  

Зараз йде мова про перші 62 посади, буквально днями прийшов наказ і до 1 вересня 2024 року офіцери вже працюватимуть. Але в перспективі всі школи Тернопільщини матимуть свого поліцейського, каже очільник поліції області.  

 

Співбесіда і тестування

— У цих поліцейських мають бути певні фахові знання, відбиратимуть конкурсантів у поліції, — розповів Сергій Зюбаненко. — Зрозуміло, що не всім дано працювати з дітьми. Ми ж спецназ не посадимо у школу, він має зовсім інший функціонал. Обиратимуть людей як серед чинних працівників поліції, так і оголосимо новий прийом. Йдеться про цивільних осіб, які хочуть служити в поліції. Наразі оголосили конкурс на керівника цього підрозділу,  який керуватиме  цими поліцейськими. Це новий і дуже цікавий проект, який зараз на часі.

Це спільний проект Нацполіції  Міністерства освіти, за яким в кожному навчальному закладі має бути офіцер безпеки, каже Ольга Хома.

— Обиратиме претендентів спеціальна комісія, до якої входитимуть представники департаменту освіти, поліцейські і фахівці психологічної служби. Наразі департамент подав свої пропозиції щодо учасників. Кожен поліцейський, який хоче працювати у школі, зобов’язаний пройти співбесіду і тестування психолога, бо маємо розуміти, що не всі можуть працювати в закладі освіти.

Офіцери безпеки працюватимуть не лише у школах Тернополя але й у громадах. Поки йдеться про найбільші заклади, де понад 400 учнів. Поступово цю цифру зменшуватимуть до шкіл, де 200 і менше учнів.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (97)
 • Андрій Базюкевич

  Вже до дітей жандармів приставлять! В нас краіна чи концтабір!? Давайте вже і в дітсадки тоді по опергрупі!
 • Світлана Герасимюк

  На передову їх!. Це може бути охорона( воєний пенсіонер, пенсіонер поліцейський).А на фронт не пробували скерувати тих офіцерів????
 • Ірина Жутова

  Бронь якось "відпрацьовувати" треба, то нічого, що заміни хлопцям на "нулі" нема. На кого заміняють, як  школі той офіцер потрібніший😡
 • Андрій Павлишин

  Озвучнте їхні зарплати!!!

keyboard_arrow_up