У правовому ліцеї формують правосвідому націю

Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - правовий ліцей №2» розташований на вул. Новий Світ, 11 навпроти церкви Василія Великого. Тут навчаються учні 5-11 класів. Початкова школа діє у приміщенні колишнього дитсадка.

У правовому ліцеї формують правосвідому націю

«Академія права» і «Криївка»

При вході усіх зустрічають два кам’яних леви. У фойє по обидва боки гардероб. Домашню атмосферу створюють тюлі й гардини на вікнах, острівки зелені та зоокуточок.

На першому поверсі діє навчально-практича лабораторія  «Академія права», де повністю відтворена атмосфера зали суду. У кабінеті є символи державності та правова атрибутика. На стіні – портрет автора першої конституції України Пилипа Орлика. Тут проводять уроки правознавства і судові засідання для учнів перших-одинадцятих класів.

–  Аналогів нашій «Академії права» нема в жодній школі України, – каже директор закладу Інна Володимирівна Іванюк. – Суть новації в тому, що учні, окрім теоретичних знань, набувають основ їх практичного застосування. Під час проведення судових слухань вони демонструють знання прав та обов’язків учасників судового процесу – судді, прокурора, адвоката, свідків, позивача й відповідача. У формі рольової гри учні судять лінь, байдужість, злочинність. Самі збирають факти і докази, вчаться правильно вести судові дебати.

Такі судові засідання проводяться у школі один-два рази на місяць. На уроки запрошують справжніх суддів, адвокатів, працівників юстиції та правоохоронних органів.

Previous Next

Нещодавно у правовому ліцеї відкрили сучасну конференц-залу, яка додасть вишуканості та зручності у проведенні заходів найрізноманітнішого рівня та формату – відкритих уроків, прес-конференцій та ділових зустрічей.

Ще одна родзинка – шкільний національно-патріотичний музей, який відкрили у лютому 2012 року у підвальному приміщенні навчального закладу. Всі експонати розміщені у трьох кімнатах: «Українська вишивка», «Предмети господарського побуті і одяг українців початку-середини ХХ ст.», «Криївка». Тут проводять уроки історії, виховні години, диспути та екскурсії.

–  Найбільше учнів цікавить криївка, де представлені предмети побуту  українських повстанців, – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель-методист з історії Інна Павлівна Гайдамаха. – Зокрема саморобний стіл із дерев’яних колод, лавки, гігієнічний куточок, бамбетель, скриня, гасові лампи тощо. У криївці стіни оббиті деревиною, також тут є портрети національних героїв, одяг, зброя. Інтерактивні уроки, які тут проводять, сприяють вихованню в дітей почуттів поваги, любові та патріотизму до свого народу й держави.

На першому поверсі ліцею розміщена затишна їдальня, на другому – вчительська кімната, класи та актова зала.

Правовий форум

Авторською фішкою ліцею є Всеукраїнський дитячий форум «Формула успіху правової держави очима дітей» з міжнародною участю, який проводять із 2006 року. На цей масовий захід приїжджають діти з України та зарубіжжя. Вони захищають власні проекти  щодо подолання соціального сирітства, корупції, якості ЗНО, реформи в освіті тощо.

– Упродовж трьох днів учні пропонують своє бачення виходу із ситуації, що склалася в Україні, – зазначає директор правового ліцею. – Вони демонструють схеми, теоретичну основу, приклади інших успішних держав.

Інноваційною формою шкільного самоврядування став учнівський парламент. Його новий зміст в тому, що діти самостійно вибирають міні-органи державної влади у своїй маленькій державі-спільноті «ДВА» – Держава, Воля, Авторитет. У структуру парламенту входить 5 міністерств: освіти, охорони здоров'я і спорту, культури і відпочинку, внутрішніх справ, милосердя та наставництва. Також працює соціологічне агентство і шкільна служба новин (ШСН).

Національно-патріотичному вихованню школярів сприяє щорічна гра «Гарт твого майбутнього», що відбувається на свіжому повітрі за участю місцевих військовослужбовців. Вже традиційними стали Дні здоров’я, коли всі класи йдуть у Кутківецький ліс.

Також у ліцеї з покоління в покоління підтримується КВН-рух. Команди КВН – постійні учасники, лауреати й переможці всеукраїнських фестивалів КВН «Сміховик», «Первосміх», «Жар-птиця», володарі гран-прі ліги «DNDZ».

Команда ТНВК ШПЛ №2 – фіналісти та призери західної ліги профорієнтаційного чемпіонату учнівської молоді України  «ПОУМУ».  Також ліцеїсти неодноразово ставали переможцями всеукраїнських та обласних фестивалів дружин юних пожежних та ініціаторами проведення флешмобу на Євромайдані в Києві. Щорічно проводять флешмоби в місті під гаслом «Заради Гідності й Свободи».

Особлива шкільна форма

Минулого року школа  №2 відсвяткувала своє 60-річчя. За цей час звідси вийшли понад 4000 випускників. З нагоди ювілею світ побачила книга «Заради Гідності й Свободи». 29 травня 2015 р. школу реорганізували у правовий ліцей №2.

Наразі тут навчається понад 600 дітей. Навчально-виховний процес забезпечують 80 педагогів і два психологи.

Школярі мають два різновиди шкільної форми – костюми темно-синього кольору, прикрашені погонами, аксельбантами та емблемою, а також накидки і магістерські шапочки блакитного кольору.

Правовий ліцей має власний сайт 2.school-info.te.ua. Свою альма-матер ліцеїсти люблять за нестандартні методи навчання та цікаві виховні заходи.

Ідею патріотичного виховання і формування правової свідомості учнів визнали на всеукраїнському рівні, адже директор ліцею виграла конкурс проектів із правової тематики і була запрошена на засідання Ради Європи, що відбулося 16 листопада 2016 р. у Стразбурзі (Франція).

- Нашому правовому ліцею лише рік, тому учні і педагоги чекають усебічної підтримки в розвитку нашого закладу, адже Україна дуже потребує правосвідомих громадян, – наголошує І. В. Іванюк.

Коментарі

Поліцейські просять допомоги у пошуку 60-річної Грещишин Лариси Михайлівної жительки села Киданці Збаразького району.

Аварія за участі водія з Тернопільщини сталась у вівторок, 21 листопада, о 10:30 в селі Зелений Гай у Рівненській області....

Радник Міністра внутрішніх справ України Михайло Апостол, який живе на Тернопільщині, бере під особистий контроль побиття...

Довіра клієнтів – найважливіше, що може бути в будь-якої компанії, незалежно від сфери її діяльності. Адже саме лояльні клієнти...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up