Пропозиція додатково сплачувати у садках по 1200 грн за незареєстрованих у місті дітей не на жарт розлютила людей. Обласна влада обіцяє захистити своїх жителів від дискримінації, юристи готові до судових позовів, а чиновники шукають додаткові важелі впливу на міську раду.
Чим керувалися, коли визначили додаткову щомісячну плату в розмірі 1200 грн для не «тернопільських» дітей, ми спитали в міському управлінні освіти. Однак чіткої відповіді начальник Ольга Похиляк дати не змогла.
- Ми працюємо, готуємо рішення. На днях Байковецька громада підтвердила, що буде здійснювати проплату по трансферту за своїх дітей. На сьогодні я не готова конкретно нічого сказати. Ми діємо в рамках «Закону України про освіту». Разом із юристами опрацьовуємо всі моменти детально. Дайте хоча б тиждень, - говорить посадовець.
Натомість у коментарях місцевих ЗМІ головний інспектор з дошкільної освіти міського управління освіти Ірина Антонюк раніше пояснювала, що ініціатива прийняття резонансного рішення належить міському управлінню фінансів і запевняє, що воно відповідає українському законодавству. За її словами, садочки міста переповнені на 73%. При цьому 1 тис. 126 дітей із 10 тис. 573, які ходять в садки, складають діти, які живуть за межами Тернополя. Органи місцевого самоврядування повинні повернути ті кошти, які виділила держава на кожного члена громади.
Нагадаємо, що через дискримінацію дітей мами в Тернополі виходять на революцію.
Збираються в суд
Позицію Тернопільської міської ради негативно сприйняли в обласній адміністрації.
- Ми вважаємо, що це – дорога в нікуди. Неправильно ділити людей на міських та «іногородніх», - говорить заступник голови ОДА Юрій Юрик. – У місті Тернополі функціонує ряд обласних закладів, де обслуговуються тернополяни. Тому це рішення є дискримінаційним. Узагалі, якщо говорити про фінансування галузей, то і медична, і освітня субвенції рівномірно розприділяються на місто та область. Частина закладів (культури, соціальної політики) таки фінансується з міського бюджету, але і ОДА виділяє кошти на утримання інших суб’єктів господарювання в місті. Якщо ми зараз почнемо вираховувати, хто міський, хто обласний, то створимо людям дуже багато проблем.
Пан Юрик додав, що наразі ОДА думає над тим, як врегулювати ситуацію з міською радою.
- Наші юристи готові звертатися в суд, аби протидіяти таким дискримінаційним рішенням, - наголошує він. – Судові процеси не відбуваються так швидко, ми будемо повідомляти про наші дії.
Хаос – лише в Тернополі
Люди слабо вірять в те, чиновники з обласного керівного апарату зможуть захистити їхні права. Вони знайомлять із ситуацією в Тернополі жителів інших регіонів. Так, у всеукраїнській спільноті у Фейсбуці «Батьки SOS» батьки з інших міст активно обговорюють дану проблему. За їхніми відгуками, ніде в Україні такої поділу дітей на «своїх» та «чужих» немає. Тернопіль у цьому плані – «найпрогресивніший», незважаючи на те, що заробітні плати в регіоні, згідно із статистикою, - найменші в країні.
Звертатися у правоохоронні органи, зокрема у прокуратуру, вочевидь, справа марна. Адже, як повідомили у прес-службі, відповідно до змін у законодавстві, прокуратура не може вирішувати цивільно-правові відносини у судовому порядку. Батьки можуть звертатися в бюро вторинної правової допомоги і з допомогою юристів чи адвокатів захищати свої права у суді.
ДОВІДКА
Ініціативні групи закликають батьків не реагувати на провокації міськради. Ніяких офіційних розпоряджень про додаткову щомісячну плату (1200 грн) немає. Юристи та активісти радять не підписувати ніяких листів про згоду добровільно оплачувати будь-які послуги.
Усіх небайдужих кличуть на сесію міськради, яка відбудеться завтра, 30 листопада, початок - о 10.00. Батьки збираються о 9.30 біля "Катедри".
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Cкоро винесуть Cерьожу та компанію вперед ногами. вони дограються.