У Тернополі недобір учнів в заклади профтехосвіти

У Тернополі недобір учнів в заклади профтехосвіти

Фактичний набір чнів у заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти склав 81% від обсягів замовлення. Спостерігається зменшення інтересу до таких спеціальностей, як штукатур, лицювальник-плиточник і маляр. Менше учнів також обирають професії слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів та електрогазозварників.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

— 23 жовтня на засіданні виконавчого комітету затверджено мережу груп закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти на 2024-2025 навчальний рік, — йдеться у повідомленні. — Крім того, прийнято рішення про коригування обсягів регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих  робітників, фахових молодших бакалаврів та бакалаврів у 2024 році.

Рішення прийнято з метою задоволення потреб підприємств та організацій Тернопільської міської територіальної громади у професійних та робітничих кадрах, оптимізації мережі груп закладів професійної та фахової передвищої освіти, створення для професійної самореалізації особистості.

Відео дня

Відповідно до прийнятих обсягів регіонального замовлення на 2024 рік, що складав 1140 учнів у заклади професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти фактичний набір склав 919 учнів (81%).

У Галицькому фаховому коледжі імені В’ячеслава Чорновола на підготовку кваліфікованих робітників набір склав 89,3% (125 учні) від регіонального замовлення, підготовку фахових молодших бакалаврів та бакалаврів 98,3% (293 учні).

У пріоритеті вибору учнів залишаються спеціальності сфери обслуговування, такі як перукар і майстер манікюру, а також професії в галузі громадського харчування, серед яких кухарі, пекарі, кондитери, офіціанти і бармени. Натомість спостерігається зменшення інтересу до будівельних, монтажних і ремонтно-будівельних спеціальностей, зокрема таких, як штукатур, лицювальник-плиточник і маляр. Менше учнів також обирають професії автомобільного транспорту, зокрема слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів та електрогазозварників, зазначають у міській раді.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у Тернополі зменшилася кількість учнів 1-4 класів, а більше стало школярів в 10-11 класах.

 

Читайте також:

У деяких громадах виникли проблеми з початком опалення у школах і садочках

Школярка з Тернополя привезла з Непалу бронзу, яку виборола на олімпіаді з астрономії та фізики

Де у Тернополі безоплатно вивчити іноземні мови: добірка курсів для дорослих та дітей

Учні початкових класів Тернополя з 15 жовтня обідатимуть безоплатно

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Володимир Береженко
    Тому що, ніхто не хоче бути токарем, водієм і т.д. Зараз, модно бути офісним щуром!! І похер, що тупий, як тріска, зате - блакитний комірець😁😁😁😁
  • Сергій Лотоцький
    З цих закладів і повиходили  толкові люди....бо там хоч щось вчили
  • Olena Olena
    Ой, а чому так ?
    Пан міністр сказав, шо в нас освіта краща заграничноі))
    Не дано бідненькому, зрозуміти , шо ж причина зовсім не в тому
  • Яна Малішевська
    Використовуючи для загальної статистики фото лише одного закладу, ви порушуєте засади медійної етики, панове. Фото має бути нейтральним, тому прийміть це до уваги.
    І, якщо між іншим, фасад цього закладу, мого закладу, найкращий у Тернополі.)

keyboard_arrow_up