Як працюватимуть школи і садки у всіх громадах Тернопільщини від 23 вересня (ОНОВЛЕНО)

Як працюватимуть школи і садки у всіх громадах Тернопільщини від 23 вересня (ОНОВЛЕНО)
  • Ми не будемо дошками забивати двері школи, але складатимемо протоколи, — запевнив начальник головного управління Нацполіції в області Олександр Богомол.
  • У Тернополі вакциновано 88% працівників у школах та 91% — у садочках.
  • Що коїться в інших громадах і чи не доведеться закривати садочки та переводити школи на дистанційку із запровадженням «жовтої» зони?  
  • Про всі зміни розповідаємо в тексті.

 

Школи і садочки Тернополя працюватимуть від 23 вересня у звичному режимі.  

У Тернополі 70 навчальних закладів функціонуватимуть офлайн, адже в кожній з них вакциновано 80% педпрацівників. Про це заявив під час брифінгу голова облдержадміністрації Володимир Труш.

Відео дня

У школах обласного центру вакциновані 88% працівників, у садочках - 91%. 

  • Від 23 вересня у роботі шкіл і садочків Тернополя нічого не змінюється, всі вони працюватимуть у звичному режимі, — запевнила заступниця начальниці управління освіти та науки міськради Ірина Сум.

Проте є чимало громад, де немає 80% вакцинованих працівників освітніх закладів. Вони, згідно з постановою Кабміном, мають або закритись, якщо йдеться про дошкільні заклади, або перейти на дистанційне навчання, якщо йдеться про школи. І не факт, що працівники таких закладів отримуватимуть 100% заробітної плати.

Дивіться наживо

 

— Ми не будемо дошками забивати двері школи, але складатимемо протоколи, — запевнив начальник головного управління Нацполіції в області Олександр Богомол.

Вже від 23 вересня поліцейські обіцяють перевіряти освітні заклади, особливу увагу зосередять на тих, де вакциновано менше 80 відсотків педагогів. Бо такі установи не можуть працювати офлайн.

  • Безпека наших дітей для нас – головне. Є окремі обмеження і ми зобов'язані перевіряти їх дотримання, — каже Олександр Богомол. — В першу чергу ми приділимо увагу навчальним закладам, після цього - юридичним особам.

Поліцейські спільно Держпродспоживслужбою та управлінням праці проводитимуть рейди щодо дотримання суб’єктами господарювання протиепідемічних заходів.

Правоохоронці нагадують, що за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, відповідно до ч. 1 ст. 44-3 "Порушення правил щодо карантину людей" КУпАП, передбачено покарання у вигляді накладення штрафу на громадян від 17 000 до 34 000 гривень і на посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень. Рішення про притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення приймає суд.

Частина друга цієї ж статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 175 до 255 гривень за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. За це адмінправопорушення поліцейські виносять постанову на місці його вчинення.

Приблизно половина закладів освіти, які діють на Тернопільщині, зможуть працювати від 23 вересня, адже там про вакциновано 80 і більше відсотків працівників. Про це повідомила начальниця департаменту освіти та науки облдержадміністрації Ольга Хома.  

  • 1217 закладів освіти працює на Тернопільщині, з них  - 682 заклади освіти, де вакциновано понад 80%, що становить 53 відсотки від загальної кількості, -каже Ольга Хома.

Майже 38 тисяч працівників працює в закладах освіти області. З них вже вакциновано 28 665 осіб - 75,8 відсотка від загальної кількості. Дані станом на вечір 21 вересня.

Станом на вечір 21 вересня у семи громадах Тернопільщини вакцинувалися рекордна кількість педагогів — ці заклади, відповідно, працюватимуть «офлайн». Там працюватимуть всі школи і садки.

  • Це Більче-Золотецька, Васильковецька, Великобірківська, Купчинецька, Підгаєцька, Теребовлянська та Тернопільська громади, — повідомила Ольга Хома. — Також є в області громади, де школи і садочки не працюватимуть від 23 вересня. Бо там низький відсоток вакцинованих вчителів та педагогів. Це  — Почаївська громада — 18,5 відсотка вакциновано, Озернянська, Великодедеркальська та практично усі Кременецькі громади.

У Тернопільській області працює 37 791 освітянин, з яких вакциновано 28665 осіб, що становить 75,8 % від загальної кількості.

Цей показник є досить високим, каже головна освітянка краю. Є низка громад, де не будуть функціонувати 1-2 заклади. Але за кілька днів вони розпочнуть свою діяльність, оскільки кількість вакцинованих кожного дня збільшується. Вчора ми мали понад 20 % закладів освіти, де було вакциновано від 73-78 % працівників.

— Якісні знання діти отримують, коли відвідують заклади освіти. Ми маємо приклад ЗНО, — наголошує Ольга Хома. — Тернопільська область входила в п'ятірку найкращих областей за результатами здачі зовнішнього незалежного оцінювання. За період дистанційного навчання, або карантинних обмежень, ми бачимо певний спад. Станом на сьогодні ми перебуваємо на сьомому місці. Ми можемо говорити, що це хороший показник, але порівнюючи, коли діти навчалися офлайн, то результати погіршилися. Тому, прохання до органів місцевої влади, звернути увагу щодо вакцинації працівників закладів освіти, щоб наші діти отримували якісні освітні послуги.

Нагадаємо, «жовтий» рівень передбачає такі обмеження:

• заборону масових заходів за участю понад однієї людини на 4 квадратних метри площі території або наповненістю залу понад дві третини місць;

• не більше чотирьох людей за столиком у закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метри;

• кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50 % місць у залі;

• спортивні зали та фітнес-центри за умови обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів площі.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ирина Усенко

    Не вижу логики,есливакцинированные тоже болеют,какая разница между невакцинированными

keyboard_arrow_up