З камерами та металодетекторами: як проводитимуть тестування для випускників Тернопільщини

З камерами та металодетекторами: як проводитимуть тестування для випускників Тернопільщини

Вступники до вищих навчальних закладів цьогоріч будуть здавати Національний мультипредметний тест. У Департаменті освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації розповіли деякі подробиці, до чого варто готуватися майбутнім абітурієнтам.

Як розповіла начальниця Департаменту освіти і науки ОВА Ольга Хома, наразі триває підготовка до проведення тестування в області.

– Національний мультипредметний тест буде включати три основних предмети – українська мова, математика та історія України. Предметом на вибір може бути українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія або географія, – каже Ольга Хома. 

Тестування проводитимуть у дві сесії з 14 травня до 19 липня – це основна та додаткова сесії.

Відео дня

Для української мови та математики виділили по 60 хвилин, після цього – 20 хвилинна перерва та продовження тестування з історії України та предмету на вибір по 60 хвилин.  

– Точний графік проведення НМТ не буде оприлюднено на широкий загал з міркувань безпеки. Кожному зареєстрованому учаснику буде надіслано лист, у якому вказуватиметься пункт та час проведення тестування, – розповів заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.

У березні розпочнеться реєстрація учасників на тестування.  

Кожен пункт проведення тестування буде обладнаний камерами відеоспостереження. Також планують використовувати металодетектори, щоб запобігти використання мобільних телефонів учасниками.

У випадку повітряної загрози тестування буде припинено і всі учаники повинні будуть перейти до укриття. Після відбою – учасники повернуться до класів для здачі тесту. Якщо ж повітряна тривога триватиме довгий період часу – може бути випадок, що тестування буде перенесено на додаткову сесію, розповів Юрій Шайнюк.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up